Anasayfaİletişim

150 milyon dolarlık dev iş anlaşması! Hisse TAVAN oldu!

By Halka Arz Hisseler
Published in Şirket Haberleri
May 30, 2023
1 min read
150 milyon dolarlık dev iş anlaşması! Hisse TAVAN oldu!

Borsa İstanbul şirketlerinden Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması açıkladı. Şirketin açıkladığı 150.000.000 dolarlık dev anlaşma sonrası GEREL hisseleri tavan fiyata ulaştı!

Elektrik-enerji sektörünün önde gelen firmalarından Gersen Elektrik, 30 Mayıs tarihinde dev bir iş sözleşmesine imza attı. KAP üzerinden bir açıklamada bulunan şirket sözleşmede yer alan teslimatı yapılacak ürünlerin yaklaşık bütçesini ise 150.000.000 dolar olarak duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamanın detaylarında, “Şirketimiz ile Almanya’da yerleşik Advercharge GmbH firması arasında Gersan’nın üretimini ve ticaretini yaptığı “Elektrikli Araç Şarj Sistemleri” ürünlerinin satılmasına yönelik olarak “Alıcı Münhasırlık Sözleşmesi” 30.05.2023 tarihinde imzalanmış olup, sözleşme geçerlilik süresi içerisinde yapılacak teslimatların yaklaşık bütçesi 150.000.000 USD’dir. Sözleşmenin geçerlilik süresi imza tarihinden itibaren iki yıldır.” ifadeleri kullanıldı.

gerel

Gelen bu açıklamanın ardından ise GEREL hisseleri, %9,99 yükseliş göstererek tavan fiyatı gördü. Şirket hisseleri, 18,72 TL’ye yükseldi.


Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Tags

gerelgersanhisseborsahalkaarz

Share


Önceki
Borsayı hareketlendirecek son dakika gelişmesi!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Dev yatırım hayata geçiyor: Şirketten açıklama!
September 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media