Anasayfaİletişim

2 şirketten olağan dışı fiyat açıklaması!

By Halka Arz Hisseler
Published in Şirket Haberleri
July 17, 2023
1 min read
2 şirketten olağan dışı fiyat açıklaması!

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden Kayseri Şeker ve Derlüks Yatırım Holding, olağan dışı fiyat hareketleri konusunda KAP açıklamasında bulundu.

KAYSE’DE SERT YÜKSELİŞ!

Kayseri Şeker hisseleri halka arzın ardından düşüş göstermişti. KAYSE hisseleri, haziran ayının son günlerine kadar da halka arz fiyatına yakın fiyattan işlem görüyordu. Şirket hisseleri son günlerde ise sert yükselişi ile dikkat çekti. 27 Haziran tarihli seansı 17 TL’nin altında kapatan KAYSE, daha sonraki gösterdiği yükselişle adından söz ettirdi. Hisse fiyatı, 17 Temmuz tarihli seansta da tavan fiyata ulaştı ve 28,06 TL’ye yükseldi.

KAYSE GRAFİK
KAYSE GRAFİK

Hisse fiyatlarında görülen bu sert yükselişin ardından şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bir açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği’ne göre, Şirketimizin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak, Şirketimizce kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır.”

DERHL HİSSESİ 10 LİRAYA YÜKSELDİ

Olağan dışı fiyat hareketleri hakkında KAP duyurusunda bulunan bir diğer şirket de Derlüks Yatırım Holding oldu. Şirket hisseleri, Mayıs ayının sonlarında 4 TL fiyatlardan işlem görürken o tarihten bu yana sert yükseliş gösterdi. DERHL hisseleri, 17 Temmuz tarihinde 10 TL’nin de üzerine çıktı. Şirket hisselerinde yükseliş, %100’ün de üzerine çıktı.

DERHL GRAFİK
DERHL GRAFİK

Derlüks’ten yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği’nin “Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri” başlıklı 8. maddesine göre Şirketimizin kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu bulunmamaktadır.”

Kaynak: Kamuyu Aydınlatma Platformu


Tags

kaysederhlborsahisse

Share


Önceki
Borsa İstanbul'da Kayseri dalgası!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Dev yatırım hayata geçiyor: Şirketten açıklama!
September 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media