Anasayfaİletişim
8 hissede uygulanan yasaklar, bugün sona eriyor!

8 hissede uygulanan yasaklar, bugün sona eriyor!

Kategori Şirket Haberleri
October 06, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul tarafından tedbir kapsamına alınan 8 şirketin hissesi, 9 Ekim Pazartesi gününden itibaren normal bir şekilde işlem görecek. Tedbir kapsamında olan ve cezaları biten hisseler ise HURGZ, SEKUR, OFSYM, TATEN, IZENR, ARZUM, ISKPL ve KZGYO hisseleri.

Son zamanlarda piyasa dalgalanmalarının artması üzerine Borsa İstanbul, 7 ve 8 Eylül tarihlerinde bazı hisseleri tedbir kapsamına dahil etmişti. Gelen bu tedbirlerle birlikte HURGZ, SEKUR, OFSYM, TATEN, IZENR, ARZUM, ISKPL ve KZGYO hisselerinde bazı işlemler yasaklanmıştı. Bu hisselerdeki yasak, 6 Ekim 2023 Cuma günü seansının kapanması ile birlikte sona erecek ve söz konusu hisseler, 9 Ekim Pazartesi günü normal bir şekilde işlem görecek.

WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri ilk siz öğrenin! Kanala Katılmak İçin BURAYA Tıklayabilirsiniz.

HURGZ KREDİLİ İŞLEM VE AÇIĞA SATIŞ YASAĞI BİTİYOR

Hürriyet Gazetecilik (HURGZ) hisselerine, 7 Eylül tarihinde gelen Kredili işlem ve açığa satış cezası bugün sona erecek.

SEKUR KREDİLİ İŞLEM VE AÇIĞA SATIŞ YASAĞI BİTİYOR

Sekuro Plastik hisselerine de 7 Eylül tarihinde HURGZ ile aynı yasak gelmişti. SEKUR paylarında da söz konusu ceza, 6 Ekim tarihinde sona erecek.

OFSYM, TATEN VE IZENR’DE 2 YASAK KALKIYOR

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden Ofis Yem, İzdemir Enerji ve Tatlıpınar Enerji paylarına da Kredili işlem ve açığa satış ile brüt takas cezası gelmişti. 6 Ekim seans kapanışı ile birlikte OFSYM, TATEN ve IZENR paylarındaki bu cezalar kalkacak.

ARZUM, ISKPL ve KZGYO’DA DA CEZALAR SONA ERİYOR

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden Arzum Ev Aletleri, Kuzugrup GYO ve Işık Plastik’te de Kredili işlem ve açığa satış yasağı uygulanıyordu. 6 Ekim tarihinde bu 3 hissede cezalar kalkıyor.


Share


Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media