Angen ne zaman bölünecek, yüzde 100 bedelsiz tarihi!

Borsa İstanbul'da payları işlem gören Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji'nin bedelsiz sermaye artırımına onay geldi. ANGEN ne zaman bölünecek? ANGEN yüzde 100 bedelsiz ne zaman, hesabıma kaç lot düşer? İşte detaylar!

Angen ne zaman bölünecek, yüzde 100 bedelsiz tarihi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Verdiği temettü ile borsa yatırımcılarının dikkatlerini üzerine çeken ANGEN, 14 Mart tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında bedelsiz sermaye artırımı kararı almıştı. Şirket, iç kaynaklardan bedelsiz gerçekleştirilecek olan sermaye artırımının oranı ise %100 olacak.

Şirketin bedelsiz sermaye artırımına başvurusuna, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 6 Mayıs 2023 tarihinde onay geldi. Gelen bu onay ile birlikte, bedelsizin detayları da belli oldu. Şirket, 110.000.000 TL olan mevcut sermayesini %100 bedelsiz artırarak 220.000.000 TL’ye yükseltecek. Söz konusu işlemin ise 8-12 Mayıs haftasında gerçekleşmesi bekleniyor.

YATIRIMCILAR NE KADAR LOT OLACAK?

Portföyünde ANGEN hissesi bulunan her bir yatırımcının, elinde bulunan lot miktarı kadar portföyüne eklenecek. Yatırımcıların bu konuda herhangi bir işlem yapması ise gerekmiyor.

Bakmadan Geçme