Astor Enerji toplam 3,1 milyon dolarlık ihaleleri açıkladı!

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden biri olan Astor Enerji, yeni iş anlaşmaları duyurularına devam ediyor. Şirket, 26 Nisan günü sabah saatlerinde 2 yeni iş anlaşmasını açıkladı. Şirketin açıkladığı yeni iş anlaşmalarının toplam bedeli ise 3 milyon 100 bin dolar tutarında.

Astor Enerji toplam 3,1 milyon dolarlık ihaleleri açıkladı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halka arz edildiği günden bu yana gösterdiği yükseliş performansı ile yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başaran Astor Enerji, peş peşe iş anlaşmaları açıklıyor. Geçtiğimiz günlerde de yeni iş anlaşmaları duyurularında bulunan ASTOR, 26 Nisan gününe de kazanılan 2 yeni ihale açıklaması ile başladı.

Şirketten yapılan iki farklı KAP bildiriminde, ihale bedellerinin 2,7 milyon dolar ve 400 bin dolar olduğu açıklandı.

Astor Enerji tarafından yapılan ilk açıklamada, “Şirketimiz; Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından 24.04.2023 tarihinde düzenlenen;3 firmanın katılım sağladığı “Trafo HR Alımı” ihalesinde 2.700.000.- USD bedelle en avantajlı teklifi sunarak 1. sırada yer almıştır. Sözleşme süresi 3 ay olup ödeme vadesi 56 gündür.

İhale sonucunun kesinleşmesi için, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. ihale komisyon kararı beklenecektir, sonrasında sözleşme süreci ile ilgili olumlu ya da olumsuz gerekli açıklamalar yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.” denildi.

Hemen ardından yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz;

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından 25.04.2023 tarihinde düzenlenen;2 firmanın katılım sağladığı “Havalı Hücre, Trafo Merkezi Alımı” ihalesinde 400.000.- USD (Dörtyüzbin AmerikanDoları) bedelle en avantajlı teklifi sunarak 1. sırada yer almıştır. Sözleşme süresi 3 ay olup ödeme vadesi 56 gündür.

Bakmadan Geçme