Anasayfaİletişim
Astor Enerji’den temettü kararı! ASTOR temettü ne zaman dağıtacak?

Astor Enerji’den temettü kararı! ASTOR temettü ne zaman dağıtacak?

Kategori Halka Arz Haberler
March 09, 2023
1 dk okuma süresi

17 Ocak 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Astor Enerji A.Ş. payları, gösterdiği yükseliş performansı ile yatırımcıların dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştı. Şirket, borsaya açılalı yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen temettü kararını açıkladı. Peki, Astor Enerji temettü ne zaman, kâr payı ne zaman dağıtılacak?

Halka arzının ardından 3 ay gibi bir süre geçen Astor, açıkladığı temettü kararının ardından yatırımcılarından tam not aldı. 12,50 TL fiyattan halka arz olan ASTOR payları, geçen süre zarfında 52,25 TL’ye kadar yükselirken, 9 Mart 2023 tarihinde ise seansı %6,29 yükseliş ve 49 TL fiyatla kapatmıştı.

Gösterdiği yükseliş performansı ile de yatırımcılarının yüzünü güldüren Astor Enerji A.Ş., 9 Mart tarihinde temettü kararını Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu. Şirket tarafından yapılan KAP duyurusunda, net %47,61 temettü dağıtımı gerçekleştirileceği açıklandı.

Astor Enerji temettü ne zaman?

Astor Enerji’den yapılan temettü tarihi açıklamasında ise “Temettü bedellerinin 02 Mayıs 2023 tarihinde başlanarak nakten dağıtılmasına, istinaden kâr dağıtım teklifini Genel Kurulumuzun onayına sunulacaktır.” ifadeleri kullanıldı.


Tags

ASTORtemettükarpayıastortemettüastortemettünezaman

Share


Benzer Haberler

Herkes bu bilançoyu konuşuyor! DOAS ne açıkladı?
Halka Arz Haberler
Herkes bu bilançoyu konuşuyor! DOAS ne açıkladı?
May 10, 2023
1 min
3 şirketin temettü ödemesi yarın hesaplarda!
Şirket Haberleri
3 şirketin temettü ödemesi yarın hesaplarda!
October 26, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media