Anasayfaİletişim
ASTOR, yatırımcısını mutlu etmeye devam ediyor!

ASTOR, yatırımcısını mutlu etmeye devam ediyor!

Kategori Şirket Haberleri
July 10, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden Astor Enerji, borsadaki hisse yükselişinin yanı sıra aldığı işlerle de adından söz ettiriyor. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması duyurdu!

Borsa İstanbul pay piyasası şirketlerinden Astor Enerji (ASTOR) halka arz edildiği günden bu yana yatırımcılarının cebini adeta doldurdu. Şirket, hisseleri 12,50 TL’den halka arz edilmiş ve 18 Ocak 2023 tarihinde de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. Kısa zamanda muhteşem bir yükseliş performansı gösteren ASTOR hisseleri, 80 TL’nin üzerine çıktı.

İŞ ANLAŞMALARI DEVAM EDİYOR

Astor’da hisse yükselişlerinin yanı sıra yeni iş anlaşmaları da devam ediyor. Şirket, 10 Temmuz tarihinde yaptığı KAP duyurusunda, 3 Adet Güç Transformatörü satış sözleşmesi imzalandığını açıkladı. ASTOR‘dan yapılan açıklamada, iş anlaşması bedelinin ise 1,74 milyon avro olduğu duyuruldu.

astor grafik

Şirketten yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Şirketimiz,

Sırbistan’ da yerleşik özel bir firma ile 10.07.2023 tarihinde 1.740.000.- EUR (Birmilyonyediyüzkırkbin Avro, 49.395.294.- TürkLirası TCMB Satış Kuru alınmıştır.) tutarında, 3 Adet Güç Transformatörü satış sözleşmesi imzalamıştır. Bu sözleşme ile İhracat yapılan ülkeler arasına Sırbistan’ı da katmıştır.

Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranı % 0,66’ dır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla”


Share


Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media