Bedelsiz onayı geldi hisse tavan fiyata yükseldi!

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan bedelsiz sermaye artırımı için onay alan şirketin hiseleri tavan fiyata…

Bedelsiz onayı geldi hisse tavan fiyata yükseldi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan bedelsiz sermaye artırımı için onay alan şirketin hiseleri tavan fiyata yükseldi.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 22 Kasım tarihinde bülten yayımladı. Yayımlanan bültende Naturel Yenilenebilir Enerji de bedelsiz sermaye artırımı için onay alan şirketlerden biri oldu. Uzun zamandır SPK’dan onay bekleyen şirketin hisseleri, bedelsiz sermaye artırımına onay verilmesinin ardından tavan fiyata yükseldi.

%400 ORANINDA BEDELSİZ PAY DAĞITACAK!

Naturel Yenilenebilir Enerji (NATEN), 33.000.000 TL olan sermayesini %400 oranında bedelsiz sermaye artırımı ile birlikte 165.000.000 TL‘ye yükseltecek. Şirketin hisselerini elinde bulunduran NATEN yatırımcılarına, %400 bedelsiz pay dağıtımı gerçekleştirilecek. Aynı zamanda hisse fiyatları da aynı oranda güncellenecek. NATEN’in bedelsiz sermaye artırımını 27 Kasımn - 1 Aralık haftasında gerçekleştirmesi bekleniyor.

Haber

HİSSESİ TAVAN FİYATA YÜKSELDİ

SPK’nın NATEN bedelsiz sermaye artırımına onay vermesinin ardından NATEN hisseleri de yükseliş gösterdi. 22 Kasım tarihli borsa seansını 376 TL’den kapatan NATEN, 23 Kasım tarihinde tavan fiyat olan 413,50 TL’ye yükseldi. Gelen bedelsiz onayı sonrası NATEN hisseleri tavan oldu.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme