Anasayfaİletişim

Bien halka arz ne zaman işlem görecek?

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
May 14, 2023
1 min read
Bien halka arz ne zaman işlem görecek?

Bien Yapı’nın halka arzında talep toplama işlemleri tamamlandı. Şirketin borsada ne zaman işlem göreceği, yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Bein Yapı halka arz borsada ne zaman işlem görecek? BIENY işlem tarihi ne zaman?

Bien Yapı’nın halka arzı, 6 Mayıs tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onay almıştı. Kayseri Şeker ile birlikte onay alan şirket, 11-12 Mayıs’ta ise banka ve aracı kurumlar üzerinden talep topladı. Şirket, halka arza toplam 86 milyon 791 bin 342 lotu konu etti.

Halka arzda satışa sunulan lotların 39 milyon 779 bin 365’i yani %55’i ise bireysel yatırımcılara tahsis edildi. Öte yandan yurt içi kurumsal yatırımcılara 25 milyon 314 bin 142 lot, yurt dışı kurumsal yatırımcılara 3 milyon 616 bin 396 lot ve şirket çalışanlarına da 3 milyon 616 bin 396 lot tahsis edildi.

Bien Yapı’nın halka arzında fiyat 42,80 TL olarak duyurulmuştu. Halka arz iskontosu %30 olan şirket, bireysel yatırımcılara ve şirket çalışanlarına ise eşit dağıtım yöntemi uygulayacak.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

BİEN YAPI BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Yatırımcıların halka arzına katıldığı Bien Yapı’nın Borsa İstanbul’da işleme başlayacağı tarih merak ediliyor. Şirketin, 15 Mayıs Pazartesi günü bu bilgiyi açıklaması bekleniyor.

Bien Yapı’nın halka arz edilen paylarının 17 ya da 18 Mayıs tarihlerinde Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da sürekli işleme başlaması bekleniyor.

Şirketin halka arz sonuçları ve Borsa İstanbul’da işleme başlayacağı tarih netleştiğinde mobil uygulamalarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza anlık bildirim gönderilecektir.


Tags

bienhalkaarzborsahissebienybienyapi

Share


Önceki
Bien Yapı Seramik (BIENY) halka arz sonuçları, kaç lot verdi?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Yeni halka arzda, %50’lik rekor iskonto ayrıntısı!
June 02, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media