Big Chefs katılım endeksine uygun mu, hisse caiz mi?

27 Nisan tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'ndan onay alan Büyükşefler Gıda'nın katılım endeksine uygunluk durumu, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Big Chefs, halka arzı katılım endeksine uygun mu? BICH hissesi caiz mi? Detaylar haberimizde!

Big Chefs katılım endeksine uygun mu, hisse caiz mi?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

SPK, 27 Nisan tarihinde Big Chefs’in halka arzına onay verdi. Kurul’dan onay alan şirketin halka arz detayları, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. En çok merak edilen konuların başında ise katılım endeksine uygunluk oldu.

Şirketin restoranlarında alkollü menülerin olması üzerine bu konu derince araştırılan konuların başında geliyor.

Big Chefs, halka arzına girmek caiz mi?

Big Chefs’in halka arzında onaylı izahnamenin yayınlanması ile birlikte sosyal medyada, şirketin katılım endeksine uygun olmadığı konuşulmaya başladı.

Onaylı izahnamede, Borsa Görüşü bölümünde ise, “Borsa İstanbul A.Ş.‘nin 19.04.2023 tarih ve E-18454353-100.06-16852 sayılı görüşünde; “1) Kolasyon Yönergesi ’nin 8’inci maddesinin l’inci fıkrasında yer alan şartlardan (b) bendindeki “Halka arz edilen payların piyasa değeri” ve “Halka arz edilen payların nominal değerinin sermayeye oranı” şartlarını halka arzdan sonra sağlaması koşuluyla Şirket paylarının Yıldız Pazar’da işlem görebileceği,

Şirket hakkında hazırlanan hukukçu raporunun izahnamenin ekinde yer alması,

Borsa görüşünde, “İşbu Borsa İstanbul A.Ş. Görüşü, Borsa İstanbul A.Ş.‘nin vereceği karara dönük herhangi bir taahhüt ya da bağlayıcılık oluşturmamak şartıyla, sadece SPK’nın görüş talebine cevap vermek amacıyla sınırlı olmak üzere mevcut bilgi ve belgeler dikkate alınarak hazırlanmıştır. İşbu Borsa İstanbul A.Ş. görüşüne dayanılarak alınacak kararlar sonucu doğabilecek zararlar nedeniyle Borsa İstanbul A.Ş.‘nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.” ifadesinin yer alması hususlarının Kurulumuza iletilmesine karar verilmiştir.” denilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Bakmadan Geçme