Anasayfaİletişim
Bilanço açıklandı, hisse tavan oldu!

Bilanço açıklandı, hisse tavan oldu!

YazarHalka Arz Takvimi
October 30, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul‘da bilanço dönemi devam ediyor. Bazı şirketler de açıkladıkları bilançolar sonrası yukarı yönlü hareket ediyor. Geçtiğimiz hafta bilançosunu açıklayan şirketin hisseleri de tavan fiyata yükseldi. İşte detaylar!

Son zamanlarda şirketlerden 2023 yılının 9 ayına ait finansal tablolar gelmeye devam ediyor. Bu şirketlerden biri de 27 Ekim Cuma günü bilançosunu açıklayan Panelsan Çatı ve Cephe Sistemleri (PNLSN) oldu. Şirketin Cuma günün açıklanana bilançosunda iyimser bir hava gören yatırımcılar, pazartesi günü borsa seansının açılmasının ardından PNLSN hisselerinde alıcılı konuma geçti.

Alıcıların baskın olduğu hisse, tavan fiyata yükseldi. 27 Ekim Cuma gününü 53 TL‘den kapatan PNLSN, Pazartesi seans açılışının hemen ardından tavan fiyat olan 58,30 TL’ye yükseldi.

NET KÂRI %155 ARTTI

Panelsan‘ın açıklanan bilançosunda net kârın %155 arttığı görüldü. 2022 yılının aynı döneminde 127,56 milyon TL net kâr açıklayan şirket, bu dönem ise 325,73 milyon TL net kâr duyurdu.

ÖZKAYNAKLAR DA BÜYÜDÜ

Bu yılın 6 aylık bilançosunda 782,61 milyon TL özkaynak açıklayan Panelsan, geçen 3 aylık zaman diliminin ardından bu kalemi 899,33 milyon TL‘ye yükseltti. Panelsan, özkaynaklarını da %15 oranında artırmayı başardı.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

pnlsnpanelsanborsahissehissesenedi

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Enerji devinden 1.172.600.000 TL'lik sözleşme!
Şirket Haberleri
Enerji devinden 1.172.600.000 TL'lik sözleşme!
November 28, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media