Anasayfaİletişim
Bilançosunu açıklayan şirket bugün TAVAN!

Bilançosunu açıklayan şirket bugün TAVAN!

YazarHalka Arz Takvimi
November 07, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden bilanço açıklamaları gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2023 yılına ait 9 aylık finansal tablosunu açıklayan şirketin hisseleri, bugün borsada tavan oldu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Son zamanlarda bilindiği üzere Borsa İstanbul şirketlerinden finansal tablo açıklamaları peş peşe gelmeye devam ediyor. 6 Kasım Pazartesi seans kapanışının ardından 2023/9 finansal tablosunu açıklayan şirketlerden biri de Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENTS) oldu. Şirketin finansal kalemlerindeki iyimser hava, bugün borsadaki hisselerine de yansıdı ve GENTS 7 Kasım tarihli seansta tavan fiyata yükseldi. İşte Gentaş’ın finansal tablo detayları!

3. ÇEYREKTE 159,76 MİLYON TL NET KÂR!

Gentaş’ın 3. çeyrekte açıklanan finansal tablosunda net kârını artırdığı görüldü. 2023 yılının 2. çeyreğinde 101,78 milyon TL net kâr eden şirket, bu çeyrekte ise 159,76 milyon TL kâr açıkladı.

9 AYLIK KÂR 267,46 MİLYON TL OLDU

Gentaş’ın 2023 yılının 9 ayında ise 267,46 milyon TL net kâr elde ettiği kayıtlara geçti. Şirket, geçen yılın ilk 9 ayında ise 129,04 milyon TL net kâr açıklamıştı. GENTS’ın net kârının artış oranı %107 olarak görüldü.

ÖZKAYNAKLAR %21 BÜYÜDÜ

Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENTS), 2023 yılının 6 ayında 780,82 milyon TL olan özkaynaklarını da %21 oranında artırmayı başardı. Şirketin 2023 yılı 9 aylık finansal tablosunda özkaynakları 943,08 milyon TL şeklinde kayıtlara geçti.

HİSSELERİ TAVAN OLDU!

GENTS, 6 Kasım 2023 Pazartesi (bilanço açıklaması öncesi) borsada günü 7,35 TL’den kapatmıştı. Şirket, bilançonun açıklanmasının ardından güne tavan fiyattan başladı ve GENTS tavan fiyat olan 8,08 TL’den işlem görüyor.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

gentasgentshisseborsahalkaarz

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media