Anasayfaİletişim
Bir enerji şirketi daha halka arz kararı aldı!

Bir enerji şirketi daha halka arz kararı aldı!

YazarHalka Arz Takvimi
October 23, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’da halka arzların ardı arkası kesilmiyor. Bir enerji şirketi daha halka arz kararını açıkladı. İşte detaylar!

Halka arz furyası devam ediyor. Son zamanlarda birçok şirketin halka arzı için hazırlanan taslak izahnameler yayımlandı. Halka arz onayı bekleyen şirket sayısı günden güne artarken, hemen her gün yeni duyurular da gelmeye devam ediyor. Bu şirketlerden biri daha Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da işlem gören Yeşil Yapı Endüstri A.Ş. (YYAPI), %29,90 iştiraki olan Yeşil Global Enerji A.Ş.‘nin halka arz edileceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim Kurulumuzun 13.03.2023 tarihinde almış olduğu karar istinaden, Şirketimizin %29,90 hissesi oranında iştiraki olan Yeşil Global Enerji A.Ş.‘nin halka arzına yönelik olarak; Şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na yapmış olduğu izin başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu’nun 05.10.2023 tarih ve 58/1286 sayılı toplantısında onaylanmıştır. Yeşil Global Enerji A.Ş. tarafından ilgili izin yazısı ve ekli onaylı tadil metninin 23.10.2023 (bugün) tarihinde tebliğ alındığı şirketimize bildirilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.”


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

yyapiyesilgloabalenerjihissehalkaarz

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
Halka Arz Haberler
SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
December 05, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media