Anasayfaİletişim
BIST şirketi, Finlandiya'da iş sözleşmesi imzaladı!

BIST şirketi, Finlandiya'da iş sözleşmesi imzaladı!

YazarHalka Arz Takvimi
November 10, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un otomotiv şirketlerinden Karsan, İskandinav ülkelerinin önde gelen toplu taşıma otoritelerinden biri olan Norveçli VY Grup ile işbirliği anlaşması imzaladığını duyurdu. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Finlandiya merkezli Remoted firması tarafından geliştirilen 8 metrelik otonom e-Atak aracının, Tampere şehrinde kullanılması için yapılan sözleşme, önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Karsan, söz konusu anlaşma ile birlikte İskandinav ülkeleri pazarındaki varlığını güçlendirme ve otonom, elektrikli araçlarını toplu taşıma sistemlerinde etkin bir çözüm olarak sunma stratejisini benimsediğini belirtti. Şirket, geleceğin ulaşım ihtiyaçlarına yönelik teknolojik çözümlerle sürdürülebilir toplu taşıma konseptine katkı sağlamayı hedefliyor.

Karsan Otomotiv’in Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Bu anlaşma ile birlikte İskandinav ülkelerindeki toplu taşıma sektöründe daha etkin bir rol oynamayı ve otonom, elektrikli araçlarımızın kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu, şirketimizin sürdürülebilir ulaşım çözümlerine olan katkısını güçlendiren önemli bir adımdır” denildi.

Karsan Otomotiv, yaptığı bu açıklama ile hem ulusal hem de uluslararası alanda sürdürülebilir toplu taşıma konseptine sağladığı katkıyı vurgulamış oldu. Açıklama, şirketin stratejik işbirlikleri ve teknolojik gelişmelere odaklanarak, geleceğin ulaşım trendlerine yönelik kararlılığını yansıtıyor.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

karsankarsnborsahisse

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media