Anasayfaİletişim
BIST’in yeni şirketi, 847 milyon liralık yatırım açıkladı!

BIST’in yeni şirketi, 847 milyon liralık yatırım açıkladı!

Kategori Şirket Haberleri
June 05, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden CW Enerji, 847 milyon liralık yatırım açıkladı. Antalya’da bulunan taşınmazın satın alınması konusunda KAP’tan duyuru yapan CW Enerji, yatırımcıları bilgilendirdi.

Mayıs ayında Borsa İstanbul’da payları işlem görmeye başlayan CW Enerji hisseleri, son zamanlarda gösterdiği yükselişe bugün de devam etti. 108,6 TL’den halka arz olan şirket hisseleri, 5 Haziran tarihli seansı ise 169,4 TL’den kapattı.

CWENE hisselerinde yükseliş sürerken, şirketten yatırımcıları heyecanlandıran bir açıklama geldi. Akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir bildirimde bulunan şirket, Antalya’da 847 milyon liralık yatırım yapıldığını duyurdu.

Taşınmaz alımı hakkında açıklamalarda bulunan şirket, “Şirketimiz Yönetim Kurulunun 05.06.2023 tarihli kararı ile;

1.Şirketimiz tarafından Antalya Organize Sanayi Bölgesi 1.Kısım’da yer alan Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, Kömürcüler Mahallesi, 27638 Ada 1 Parsel numaralı Betonarme Fabrika ve Arsa niteliğindeki taşınmazın, üzerindeki ipotek ve takyidatları ile birlikte KDV Dahil toplam 847.000.000,00 TL (SekizYüzKırkYediMilyonTürkLirası) bedel üzerinden özkaynaktan karşılanmak üzere satın alınmasına,

2.Söz konusu taşınmazın devir tarihi itibariyle üzerinde bulunan mevcut ipotek ve diğer takyidatlarıyla birlikte devralınmasına, İpotekler ve diğer takyidatlara ilişkin yaklaşık 465.000.000,00 TL(DörtYüzAltmışBeşMilyonTürkLirası) olan borçların güncel borç bakiyeleri alınarak toplam satış bedelinden mahsup edilmek üzere ilgili kurum ve kuruluşlara şirketimiz tarafından peşin ödenerek taşınmaz üzerindeki ipotek ve takyidatların kaldırılmasına,

3.Taşınmazın toplam alış bedelinden kalan tutarın, tapu devir tarihinden itibaren 6 ay sonra ödemeye başlamak üzere aylık taksitler halinde toplam 17 taksitte ödenmesine karar verilmiştir.

Söz konusu taşınmaz ipotek ve takyidatları ile birlikte 05.06.2023 tarihinde tapu müdürlüğü nezdinde satın alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.


Tags

cwenecwenerjiborsahalkaarzhisseyatırım

Share


Benzer Haberler

Bölünmeye giden üç şirketin hisselerinde sert düşüş!
Şirket Haberleri
Bölünmeye giden üç şirketin hisselerinde sert düşüş!
November 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media