Anasayfaİletişim
Borlease kaç lot verir kişi başı? BORLS halka arz!

Borlease kaç lot verir kişi başı? BORLS halka arz!

Kategori Halka Arz Haberler
October 06, 2023
1 dk okuma süresi

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz onayı alan şirketlerden biri de Borlease Otomotiv A.Ş. oldu. Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, ‘Borlease kaç lot düşer?’ sorusunun yanıtını araştırıyor. BORLS kaç lot verir, Borlease kişi başı kaç lot düşer?

SPK, 5 Ekim 2023 tarihinde 3 şirkete halka arz onayı verdi. Bu şirketlerden biri olan Borlease, yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Borlease halka arzında 28.200.000 lot sermaye artırımı, 18.800.000 lot ortak satışı ve 4.700.000 lot da ek satış olmak üzere toplam 51.700.000 lot satışa sunulacak. Şirketin halka arz fiyatı ise 25,29 TL olacak.

Borlease halka arzına katılmak isteyen yatırımcıların merak ettiği konuların başında ise kişi başı tahmini kaç lot düşeceği konusu geliyor. Şirketin halka arzında, dağıtım yöntemi ‘Bireysel yatırımcılara eşit dağıtım’ olacak.

Bu durumda, öncelikle bireysel yatırımcılar için ayrılan (tahsis edilen) lot sayısının netlik kazanması lazım. Borlease’nin halka arzında tahsisat oranları, SPK onaylı izahnamenin yayınlanmasının ardından netlik kazanacak.

Bu bilgi netleştiğinde, aşağıda linkleri bulunan mobil uygulamalarımız ve WhatsApp kanalımızdan anlık bildirimle öğrenebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki

WhatsApp Kanalı Linki

BORLEASE KİŞİ BAŞI KAÇ LOT VERİR?

Borlease halka arzda toplam 51.700.000 verecek. Ancak, kişi başı düşecek tahmini lot sayısı, tahsisat oranlarının yayınlanmasının ardından belli olacak.


Tags

borleaseborlshalkaarzborsahisseborlshisse

Share


Benzer Haberler

Çates Elektrik halka arzında gözden kaçan detay!
Halka Arz Haberler
Çates Elektrik halka arzında gözden kaçan detay!
November 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media