Anasayfaİletişim

Borlease Otomotiv (BORLS) halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, kaç lot verir?

By Halka Arz Hisseler
March 16, 2023
1 min read
Borlease Otomotiv (BORLS) halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, kaç lot verir?

Sermaye Piyasası Kurulu’na bir şirket daha halka arz için başvuruda bulundu. Bor Holding bünyesinde ¬bulunan Borlease Otomotiv halka arz oluyor. Borlease Otomotiv halka arz ne zaman, eşit dağıtım mı oransal mı, kaç lot verir, hisse kodu ve fiyatı ne kadar, hangi bankalar?

Son zamanlarda birçok şirket, Borsa İstanbul’a paylarını kote etmek için halka arz hazırlığına başladı. Bu şirketlerden biri de Bor Holding bünyesinde bulunan Borlease Otomotiv oldu. Şirket, taslak izahnamesinin yayınladı. Halka arz için birçok detay da yatırımcılar tarafından merak edilerek araştırılıyor. İşte Borlease Otomotiv’in halka arzında öne çıkan detaylar!

BORLEASE OTOMOTİV NE İŞ YAPAR?

Borlease Otomotiv, 2013 yılında Bor Holding bünyesinde kurulan ve filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır.

Bor Holding’in temelleri ise, 2013 yılında Borlease Otomotiv’in kurulmasıyla atıldı. Daha sonra sırasıyla 2015 yılında Ayka Sigorta’yı, 2018 yılı ile birlikte Magdeburger Sigorta’yı ve Tardigrad Bilişim’i bünyesine kattı.

pages 1650754051

2019 yılı itibariyle otomotiv, sigortacılık ve yazılım yatırımlarındaki sinerjisini arttıran Bor Holding, aynı yıl SIXT Türkiye’yi satın aldı. Farklı sektörlerde hizmet veren tüm markalar günümüzde, Bor Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

BORLEASE OTOMOTİV HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin taslak izahnamesi yayımlandı. Borlease Otomotiv’in halka arzının 2023 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için aşağıda linkleri bulunan mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirebilir ve sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz.

BORLEASE OTOMOTİV HALKA ARZ DETAYLARI

Şirketin halka arzında toplam 54.050.000 nominal değerli pay konu edilecek. Dağıtım şekli ise taslak izahnamede yer alan bilgilere göre Oransal Dağıtım olacak. Borlease Otomotiv’in Borsa İstanbul’da BORLS işlem kodunu kullanması bekleniyor.

Hisse fiyatı, yatırımcı bazında tahsisat oranları ve halka arzda yetkili banka ve aracı kurumlar ise SPK onaylı izahnamenin yayımlanmasının ardından netlik kazanacak.

Halka arz ve sermaye artırımlarına dair tüm gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz. Aşağıda linkleri bulunan mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirin, gelişmeleri ilk siz öğrenin.


Tags

borlsborleaseborleaseotomotivhalkaarz

Share


Önceki
Mavi Giyim hisse 2023 bedelsiz ve temettü, ne zaman bölünecek?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Ebebek halka arz ne zaman, kaç lot verir, borsada ne zaman işlem görecek?
June 01, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media