Borsa İstanbul 2 hisseye tedbir getirdi!

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada 2 hisseye tedbir getirildiği duyuruldu. Tedbir getirilen hisseler FONET ve KLGYO oldu. İşte hisselere gelen tedbirler hakkında detaylar!

Borsa İstanbul 2 hisseye tedbir getirdi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul'da 15 Şubat 2024 tarihli seansın tamamlanmasının ardından 2 hisseye tedbir getirildi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan Borsa İstanbul, Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET) ve Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (KLGYO) hisselerinde 15 Mart seans sonuna kadar tedbir uygulanacağı belirtildi. Her iki hisse de bu tarihe kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Borsa İstanbul'un konuya dair yaptığı KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında FONET.E ve KLGYO.E payları 16/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder."


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme