Borsa İstanbul'da 2 hisseye tedbir getirildi!

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, 2 hisseye tedbir getirildiği belirtildi. Tedbir gelen hisseler ise EUKYO ve TETMT oldu. İşte detaylar!

Borsa İstanbul'da 2 hisseye tedbir getirildi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da 26 Haziran 2024 Çarşamba tarihli seans tamamlandı. Endeksin sert düşüşü ile tamamlanan seansın ardından 2 hisse tedbir kapsamına alındı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklaması yapan Borsa İstanbul A.Ş., Euro Kapital Yatırım Ortaklığı (EUKYO) ile Tetamat Gıda (TETMT) hisselerine emir paketi tedbiri getirildiğini duyurdu.

Borsa İstanbul'da 2 hisseye tedbir getirildi!

BORSA İSTANBUL’DAN TEDBİR AÇIKLAMASI!

Borsa İstanbul, EUKYO ve TETMT hisselerine getirilen tedbirle alakalı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EUKYO.E ve TETMT.E payları 27/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.”

Bakmadan Geçme