Anasayfaİletişim
Borsa İstanbul’da ‘gong’ günü!

Borsa İstanbul’da ‘gong’ günü!

Kategori Halka Arz Haberler
April 25, 2023
1 dk okuma süresi

Bayram öncesinde talep toplama işlemlerini tamamlayan Graintürk Tarım A.Ş., Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlıyor. Şirketin halka arzı başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. GRTRK payları, 26 Nisan tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak.

13 Nisan’da Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz için onay alan Graintürk Tarım A.Ş., 18-19 Nisan tarihlerinde talep toplama işlemlerini gerçekleştirdi. Şirketin halka arzı, başarılı bir şekilde tamamlandı ve halka arz sonuçları da açıklanmıştı.

Graintürk Tarım’ın halka arzına toplam 1 milyon 248 bin 49 yatırımcıdan talep geldi. Halka arza katılan yatırımcılara ise en fazla 22 lot dağıtıldı. Halka arz fiyatı ise 17,6 TL olarak duyurulmuştu. Bu durumda GRTRK halka arzına katılan yatırımcılar en fazla 387,2 TL tutarında hisse sahibi oldu.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

GRAİNTURK İÇİN GONG GÜNÜ

Graintürk Tarım’ın halka arz edilen payları, Borsa İstanbul’da işleme başlayacak. Şirket, konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“Graınturk Tarım A.Ş.‘nin (Şirket) 25.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 125.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır.

Halka arz edilen Şirket payları 26/04/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 17,60 TL/pay baz fiyat, “GRTRK.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır.

İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”


Tags

graintürkgrtrkhalkaarzhissehissesenediborsa

Share


Benzer Haberler

SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
Halka Arz Haberler
SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
December 05, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media