Anasayfaİletişim

Borsa İstanbul’dan 2 şirketin hisselerine tedbir kararı!

By Halka Arz Hisseler
Published in Şirket Haberleri
May 25, 2023
1 min read
Borsa İstanbul’dan 2 şirketin hisselerine tedbir kararı!

Borsa İstanbul, 25 Mayıs BIST seansının tamamlanmasının ardından 2 şirketin hisselerine tedbir uygulandığını açıkladı. BIST’ten yapılan açıklamaya göre BURCE ve CANTE hisselerine, 23 Haziran seans sonuna kadar tedbir uygulanacak.

BIST’ten 2 şirkete daha tedbir kararı aldı. Son zamanlarda yükselişe geçen BURCE ve CANTE hisseleri, ONCSM’in ardından tedbir gelen bir diğer hisseler oldu. Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamanın detaylarında, BURCE ve CANTE hisseleri 23 Haziran seans sonuna kadar VBTS kapsamına alınacak.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamanın detayları ise şu şekilde:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BURCE.E ve CANTE.E payları 26/05/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/06/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.”


Tags

burcecanteoncsmborsavbtshalkaarzhissetedbir

Share


Önceki
DİKKAT! Yüzde 50’lik bedelsiz SPK’ya iletilecek!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Mia Teknoloji'den dikkat çeken açıklama!
September 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media