Anasayfaİletişim
Borsanın dev şirketi, %300 sermaye artırımına gidiyor!

Borsanın dev şirketi, %300 sermaye artırımına gidiyor!

Kategori Şirket Haberleri
June 05, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un dev şirketlerinden Gübre Fabrikaları, %300 oranında bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığını açıkladı.

5 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında bedelsiz sermaye artırımı kararı alan GUBRF, bu kararı KAP üzerinden duyurmuştu. Şirket, söz konusu karar hakkında Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurunun iletildiğini açıkladı.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

Gübre Fabrikaları’ndan yapılan açıklamada “Şirketimizin 334.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanacak şekilde %300 oranında artışla 1.336.000.000 TL’ye yükseltilmesi kapsamında ihraç edilecek 1.002.000.000 TL’lik sermayeyi temsil eden paylara ilişkin;

  • ihraç belgesinin onaylanması,
  • Esas Sözleşmemizin “Şirketin Sermayesi” başlıklı 7. maddesinin yeni şekline uygun görüş verilmesi, hususlarında Sermaye Piyasası Kurulu’na müracaat edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Tags

gubrfbedelsizhalkaarzborsahisse

Share


Benzer Haberler

Bölünmeye giden üç şirketin hisselerinde sert düşüş!
Şirket Haberleri
Bölünmeye giden üç şirketin hisselerinde sert düşüş!
November 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media