Anasayfaİletişim

Bülbüloğlu Vinç halka arz hazırlıklarına devam ediyor

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
December 07, 2022
2 min read
Bülbüloğlu Vinç halka arz hazırlıklarına devam ediyor

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’na halka arz için başvuruda bulunan şirketlere bir yenisi daha katılmıştı. Bülbüloğlu Vinç’in halka arzına dair detayları ve taslak izahname incelemesini sizler için derledik.

2020 yılından bu yana süren halka arz furyası devam ediyor. SPK, Ağustos ayında ara verdiği halka arz onayı arasına, Alfa Solar Enerji’nin halka arzı ile son vermişti. Yaklaşık 3 aylık aranın ardından halka arz rüzgârı ise kaldığı yerden devam ediyor.

Bir yandan bekleyen şirketlere onay gelirken diğer yandan da yeni şirketler halka açılmak adına sıraya giriyor. SPK’ya son başvuru yapanlardan biri de Bülbüloğlu Vinç oldu. Şirket, taslak izahnamesi ile birlikte kurula başvurusunu iletti.

Bu haberimizde Bülbüloğlu Vinç’in halka arzına dair detayları sizler için inceleyeceğiz.

BÜLBÜLOĞLU VİNÇ NE İŞ YAPAR?

1985 yılında Ankara’da faaliyete geçen firma sektörün öncülerinden biri olmayı başarmıştır. Küçük bir atölyede başlayan şirket, bugün 400 çalışanı, 37 bin metrekarelik kapalı alana sahip üretim tesisleri; Ankara, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlükleri, Çukurova Servis Bölge Müdürlüğü, Almanya Satış ve Servis Müdürlüğü, yurt içi ve yurt dışındaki bayileri, yaygın satış sonrası servis ağı ve sektörüyle ilgili dünya markalarıyla yaptığı işbirliği ile Türk vinç sektörünün önde gelen firmasıdır.

Bülbüloğlu Vinç’in ekipmanları hem Türkiye’nin her noktasında çalışmakta hem de dünyanın dört kıtasında 80’i aşkın ülkeye vinç ihraç etmektedir.

Şirket, bugün hem Türkiye’nin her noktasında çalışmakta olan vinçlere sahiptir. Hem de dünyanın dört kıtasında 90’ı aşkın ülkeye vinç ihraç etmektedir.

BÜLBÜLOĞLU VİNÇ HALKA ARZ DETAYLARI

Şirketin taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre Bülbüloğlu Vinç, toplam 11.500.000 TL nominal değerli payı halka arza konu edecek. Tera Yatırım liderliğinde halka arz hazırlıklarını sürdürüen Bülbüloğlu’nun hisse başı fiyatı henüz netleşmiş değil. Öte yandan, halka arzda dağıtım şekli ise oransal dağıtım olarak belirlendi. 2 işgünü boyunca halka arz için banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplayacak olan Bülbüloğlu Vinç’in işlem kodunun ise BVSBU olması bekleniyor.

HALKA ARZ GEREKÇESİ

Bülbüloğlu Vinç’in taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre; şirket, halka arz gerekçesini şu ifadelerle açıkladı:

“Şirket’in halka arzı ile kaynak elde edilmesi, özkaynak yapısının güçlendirilmesi, Şirket değerinin ortaya çıkması, kurumsal kimliğinin güçlendirilmesi, marka bilinirliği ve tanınırlığının pekiştirilmesi, şeffaflık ve sürdürülebilirlik ilkelerinin daha güçlü şekilde uygulanması hedeflenmektedir. Halka arz sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemleriyle gerçekleştirilecek olup, ortak satışı ile elde edilecek kaynağın kullanımı ortakların tasarrufunda olacaktır.”

Aşağıda yer alan videoda, Bülbüloğlu Vinç’in taslak izahnamesinde yer alan finansal tablonun detaylarını sizler için inceledik.

Bülbüloğlu Vinç’in halka arz onayı almasının ardından birçok detay da netlik kazanacaktır. Bu detayları kaçırmamak için Google Play’de yer alan HALKA ARZ uygulamamızı BURADAN indirebilirsiniz.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Tags

bülbüloğluvinçhalkaarz

Share


Önceki
HDM Çelik Boru halka arz detayları
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Kayseri Şeker'e sosyal medyada tepkiler büyüyor!
May 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media