Anasayfaİletişim
CANTE bedelsiz tarihi belli oldu!

CANTE bedelsiz tarihi belli oldu!

Kategori Halka Arz Haberler
May 04, 2023
1 dk okuma süresi

Sermaye Piyasası Kurulu, 27 Nisan tarihinde Çan2 Termik A.Ş. (CANTE)’nin bedelsiz sermaye artırımına onay vermişti. Şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden bedelsiz pay alma tarihini açıklandı. İşte CANTE’nin bölünme tarihi.

Çan2 Termik A.Ş., 25 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bedelsiz sermaye artırımı kararı almıştı. Şirketin bu kararına 27 Nisan’da SPK’dan onay çıktı. Gelen bu onayın ardından Çan2 Termik A.Ş.’de bölünme tarihi de netlik kazandı.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

Şirketten yapılan KAP duyurusunda, bedelsiz pay alma tarihinin 5 Mayıs 2023 olduğu açıklandı. Bu kararla birlikte CANTE payları %150 oranında bedelsiz bölünecek. Şirketin 320.000.000 TL olan mevcut sermayesi ise bedelsiz sermaye artırımından sonra 800.000.000 TL’ye yükselecek…

Yatırımcıların hisselerine ne olacak?

Portföyünde CANTE hissesi bulunan yatırımcılar da bu bedelsiz sermaye artırımından yararlanacak. Örneğin; elinde 100 adet CANTE hissesi bulunan yatırımcıların hisse adedi 250’ye yükselecek. Yatırımcıların bu konuda herhangi bir işlem yapması ise gerekmiyor..


Tags

cantebedelsizborsahissehalkaarzçan2

Share


Benzer Haberler

SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
Halka Arz Haberler
SURGY halka arzı banka ve aracı kurum listesi!
December 05, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media