Anasayfaİletişim
CANTE'den sermaye artırımı açıklaması!

CANTE'den sermaye artırımı açıklaması!

YazarHalka Arz Takvimi
October 30, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul pay piyasası şirketlerinden Çan 2 Termik A.Ş. (CANTE), tahsisli sermaye artırımı hakkında açıklamada bulundu.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 27 Ekim Cuma günü Çan 2 Termik A.Ş.‘nin tahsisli sermaye artırımına onay vermişti. SPK’dan gelen bu onayın ardından şirketten de Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bir açıklama geldi. CANTE‘den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“08.08.2023 tarihli özel durum açıklamamıza müteakip Sermaye Piyasası Kurulu VII-128.1 sayılı Pay Tebliği’nin 13üncü maddesinde belirtilen “Tahsisli Satış” yöntemi ile sermayenin nakden artırılmasına ilişkin karar çerçevesinde düzenlenecek ihraç belgesinin onaylanması amacıyla yapılan başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 27.10.2023 tarihli ve 2023/65 sayılı Haftalık Bülteni’nde olumlu karşılanmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili bülteninde de ifade edildiği üzere pay satış fiyatı nominal değerden, Odaş’ın Şirket paylarında 21-27.07.2023 tarihleri arasında yapmış olduğu satış işlemlerindeki en yüksek satış fiyatından düşük olmayacak şekilde ve Borsa İstanbul A.Ş.‘nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde baz fiyat veya söz konusu baz fiyattan yüksek olacak şekilde belirlenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

cantecan2termikborsahalkaarzhissehissesenedi

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media