Anasayfaİletişim
CW Enerji, rekor kapasiteli GES yatırımını açıkladı!

CW Enerji, rekor kapasiteli GES yatırımını açıkladı!

Kategori Şirket Haberleri
October 05, 2023
1 dk okuma süresi

Enerji şirketi CW Enerji, Türkiye’deki Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği’nin 5/1.h maddesi kapsamında önemli bir adım attı.

Şirket, Dicle Elektrik Dağıtım AŞ’ye yönelik yapmış olduğu lisanssız elektrik üretim başvurusunun değerlendirildiğini duyurdu. Bu başvuru sonucunda, Şanlıurfa İli, Harran İlçesi, Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan 4033 (Antalya OSB) tesisat numarasına sahip iki farklı parsel için toplamda 11,000 kW kurulu güçte güneş enerjisi santralleri inşa etme izni alındı.

Bu projenin ayrıntıları şu şekilde:

126 Ada, 16 Nolu Parsel adresine yönelik 4,400 kW kurulu güce sahip bir güneş enerjisi santrali.

109 Ada, 5 Nolu Parsel adresine yönelik 3,300 kW kurulu güce sahip iki ayrı güneş enerjisi santrali, toplamda 6,600 kW kurulu güce sahip.

WhatsApp kanalımıza katılın, gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin BURAYA Tıklayabilirsiniz.

Lisansız Elektrik Üretimi Komisyonu tarafından oy birliği ile uygun bulunan bu projeler için bağlantı şartlarının sağlanması gerekiyor.

Bağlantı anlaşması için çağrı mektubu alan CW Enerji, bu güneş enerjisi santrallerini şirketin kendi elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanabileceği gibi, uygun ticari ve kanuni şartların oluşması durumunda santralleri üçüncü taraflara satmayı da planlıyor.

Bu projeler, temiz enerji üretimine katkı sağlayarak sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik ediyor ve elektrik arzını çeşitlendirmeye yardımcı oluyor.


Tags

cwenecwenerjiborsahalkaarz

Share


Benzer Haberler

Enerji devinden 1.172.600.000 TL'lik sözleşme!
Şirket Haberleri
Enerji devinden 1.172.600.000 TL'lik sözleşme!
November 28, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media