Anasayfaİletişim
CW Enerji, yeni şirket kurma kararı aldı! İŞTE DETAYLAR!

CW Enerji, yeni şirket kurma kararı aldı! İŞTE DETAYLAR!

Kategori Şirket Haberleri
October 03, 2023
1 dk okuma süresi

CW Enerji, enerji sektöründe önemli bir girişime imza atıyor. Şirketin Yönetim Kurulu, 3 Ekim 2023 tarihinde aldığı bir kararla, enerji depolama teknolojileri ve ilgili ürünler üzerine Ar-Ge faaliyetleri yürütmek amacıyla yeni bir şirket kurma yoluna gidiyor.

Kurulacak yeni şirket, CW Storage Enerji A.Ş. adını taşıyacak ve 250.000,00 Türk Lirası sermaye ile hayata geçecek. CW Enerji, bu yeni şirkete %100 oranında sermaye payı ile katılacak ve tüzel kişi olarak ortak olacak. Yeni şirketin ana amacı, lityum pil ve bataryalar, ısıl pil, yakıt pili, pil/batarya laboratuvar test sistemleri, enerji depolama sistemleri ve iletim sistemleri gibi enerji depolama teknolojileri ve ürünleri üzerine Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmak olacak.

Ayrıca, CW Storage Enerji A.Ş., Ar-Ge faaliyetleri sonucunda geliştirilen ürünlerin, sistemlerin, malzemelerin, mekanik ve kimyasal aksamın, elektronik kartların, yazılımların ve sistemlerin iç ve dış ticaretini yapacak, servis ve bakım hizmetleri sunacak. Bu adım, CW Enerji’nin enerji depolama teknolojileri alanındaki faaliyetlerini genişletme ve geliştirme stratejisinin bir parçası olarak görülüyor.

Şirketin yeni kurulacak olan CW Storage Enerji A.Ş. ile ilgili detaylı işlemleri başlattığı bildirildi. Bu girişim, enerji sektöründe daha fazla yenilik ve sürdürülebilir enerji çözümleri sunma hedefine katkı sağlayacak önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.


Tags

cwenecwenerjiborsa

Share


Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media