CW Enerji'den gelen KAP bildirimleri, hisseyi yukarı taşıdı!

5 Mayıs tarihinde Borsa İstanbul'da payları işleme görmeye başlayan CW Enerji, Kamuoyu Aydınlatma…

CW Enerji'den gelen KAP bildirimleri, hisseyi yukarı taşıdı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

5 Mayıs tarihinde Borsa İstanbul’da payları işleme görmeye başlayan CW Enerji, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden iş anlaşması açıkladı. Şirketten gelen 2 KAP bildiriminin ardından CWENE payları yukarı yönlü harekete geçti.

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Nisan ayında halka arz onayı almasının ardından 5 Mayıs’ta Borsa İstanbul’da işleme başlayan CW Enerji, arz sonrası beklenen tavan serisini yakalayamamıştı. Şirket payları ( CWENE), 3. işlem gününde tavan bozmuş daha sonra ise sakin bir görüntü çizmişti.

CW Enerji hisseleri, 23 Mayıs tarihli seansa da yatay başladı. Şirket, gün içerisinde KAP üzerinden 2 yeni iş anlaşması duyurdu. Peş peşe gelen yeni iş anlaşması duyuruları, şirket hisselerini yukarı taşıdı.

2 KAP DUYURUSU YAPILDI

CW Enerji’den yapılan ilk açıklamada, “Şirketimiz ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık toplam 3.781.166,40 USD (ÜçmilyonyediyüzseksenbirbinyüzaltmışaltıAmerikanDolarıkırkcent) tutarında anlaşma sağlanmıştır.” denildi.

Gelen ikinci KAP açıklamasında ise “Şirketimiz ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık toplam 16.764.603,30 (OnaltımilyonyediyüzaltmışdörtbinaltıyüzüçAmerikanDolarıotuzcent) tutarında anlaşma sağlanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Bakmadan Geçme