Anasayfaİletişim
DİKKAT! Bu 2 hisseye tedbir kararı alındı!

DİKKAT! Bu 2 hisseye tedbir kararı alındı!

Kategori Şirket Haberleri
June 08, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’dan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, DOGUB ve IHEVA hisselerine VBTS kapsamında tedbir uygulandığı açıklandı. İşte hisselere gelen tedbirin detayları!

8 Haziran tarihli seansın tamamlanmasının ardından Borsa İstanbul’dan 2 hisse ile alakalı alınan tedbir kararı açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, IHEVA ve DOGUB hisselerinin 7 Temmuz seans sonuna kadar açığa satış ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOGUB.E ve IHEVA.E payları 09/06/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/07/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.”


Tags

ihevadogubborsahissehalkaarz

Share


Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media