Anasayfaİletişim

Dikkat! Bu şirket, %140 bedelli sermaye artırımı kararı aldı!

By Halka Arz Hisseler
Published in Şirket Haberleri
June 01, 2023
1 min read
Dikkat! Bu şirket, %140 bedelli sermaye artırımı kararı aldı!

Borsa İstanbul’un köklü şirketlerinden Metemtur, bedelli sermaye artırımı kararı aldı. Şirket, KAP üzerinden yapılan duyuruda bedelli sermaye artırımı oranını %140 olarak duyurdu. METUR bedelli ne zaman, METUR hisse ne zaman bölünecek?

Son zamanlarda gelen sermaye artırımı başvurularına bir yenisi daha eklendi. Payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden, Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş., 1 Haziran 2023 tarihli yönetim kurulu toplantısında bedelli sermaye artırımı kararı alındığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, bedelli oranı ise %140 olacak. Öte yandan rüçhan hakkı kullandırma fiyatı da 1 TL olarak duyuruldu.

METUR’un mevcut sermayesi 54.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı ise 270.000.000 TL olarak göze çarpıyor. Şirket, SPK’dan onay alınması halinde sermayesini 130.000.000 TL’ye yükseltecek.

metur bedelli

METUR NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Metemtur, 1 Haziran tarihinde bedelli sermaye artırımı kararı aldı. Şirket, SPK’dan onay alınması halinde bu işlemi gerçekleştirecek.

Tüm gelişmeleri takip etmek için sayfanın en altında linkleri bulunan iOS ya da Android mobil uygulamalarımızda cihazına uygun olanı indirmeyi unutmayın.


Tags

meturmetemturbedelliborsahissehalkaarz

Share


Önceki
Tam %3746’lık kayıtlı sermaye tavanı artırımı onaylandı!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Mia Teknoloji'den dikkat çeken açıklama!
September 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media