Anasayfaİletişim
Dün Tedbir Gelen Hissede Bugün Taban Fiyat Görüldü!

Dün Tedbir Gelen Hissede Bugün Taban Fiyat Görüldü!

Kategori Şirket Haberleri
September 28, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’dan 27 Eylül tarihinde 6 hisseye tedbir geldiği açıklanmıştı. Kredili işlem ve açığa satış yasaklanan Yeo Teknooloji hisselerinde bugün taban fiyat görüldü. İşte detaylar!

Borsa İstanbul’da son zamanların en çok yükselen hisselerinden biri de YEOTK olmuştu. Mayıs ayında 60 TL fiyatlardan işlem gören YEOTK, endeksin yanı sıra enerji şirketlerinin yükseliş rüzgârını da arkasına alarak çok ciddi bir yükseliş performansı göstermeyi başarmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de Borsa İstanbul 100 endeksine dahil edilen Yeo Teknoloji’de yaşanan bu gelişme, hisselerin yükselişine devam etmesine vesile oldu.

Ancak geçtiğimiz gün Borsa İstanbul tarafından alınan karar doğrultusunda hisseye tedbir geldi. YEOTK hisselerine tedbir gelmesinin akabinde ise şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören payları, 28 Eylül Perşembe günü %10 düşüş göstererek taban fiyata düştü.

YEOTK HİSSESİNDE YASAK NE ZAMAN BİTECEK?

Yeo Teknoloji ile birlikte; ALCAR, DAPGM, EDATA, RAYSG ve REEDR hisselerine de kredili işlemler ve açığa satış yasağı geldi. Bu hisselerde yasak, 27 Ekim 2023 seans kapanışı ile birlikte sona erecek.


Tags

yeotkborsahissehalkaarz

Share


Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media