Efor Çay halka arz sonuçları açıklandı! EFORC kaç lot verdi?

Efor Çay'ın halka arz sonuçları açıklandı. EFORC kişi başı kaç lot düştü? Efor Çay borsada ne zaman işlem görecek?

Efor Çay halka arz sonuçları açıklandı! EFORC kaç lot verdi?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 13 Haziran tarihinde halka arz onayı verdiği Efor Çay, talep toplama işlemlerini tamamladı. Şirketin halka arz sonuçları da açıklandı. Yatırımcıların bu halka arza olan ilgisi, önceki halka arzlara göre oldukça azaldı.

Şirketin halka arzında toplam 540.576 yatırımcıya dağıtım yapıldı. Dağıtım yapılan bireysel yatırımcı sayısı ise 540.512 oldu. 

Efor Çay'ın halka arz sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Efor Çay Sanayi Ticaret A.Ş.’nin paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle, 26 – 27 – 28 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşmiştir.

Halka arzda birim fiyat 14,50 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 90.000.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilmiş; buna göre halka arz büyüklüğü 1.305.000.000 TL olmuştur.

Halka arzda; Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 1,01 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara yaklaşık 1,80 katı oranında talep gelmiştir.

Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı grubu bazında gelen talep, halka arz tahsisatı ve dağıtım bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır."

Efor Çay halka arz sonuçları açıklandı! EFORC kaç lot verdi?

EFOR ÇAY KİŞİ BAŞI KAÇ LOT DÜŞTÜ?

Efor Çay halka arzında kişi başı düşen maksimum lot sayısı, yatırımcıların gönderdiği talep kadar oldu. Yani bu halka arzda, isteyen istediği kadar lot aldı.

EFOR ÇAY BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Efor Çay, 3 ya da 4 Temmuz tarihinde Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayacak.

Bakmadan Geçme