Eksun Gıda halka arz ne zaman, kaç lot verir eşit mi oransal mı?

Eksun Gıda halka arz talep toplama tarihleri ve saatleri ne zaman, kaç lot verir, eşit dağıtım mı oransal mı, hangi bankalar, T1 ve T2 bakiye ile katılabilir miyim, katılım endeksine uygun mu?

Eksun Gıda halka arz ne zaman, kaç lot verir eşit mi oransal mı?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son zamanlarda Sermaye Piyasası Kurulu, halka arz onayı bekleyen şirketlere peş peşe onay vermeye başladı. Bu şirketlerden biri de Eksun Gıda oldu. Şirketin halka arzında öne çıkan tüm detayları yatırımcılar için derledik. İşte Eksun Gıda’nın halka arzında öne çıkan başlıklar…

EKSUN GIDA HAKKINDA

Eksun Gıda, 1996 yılında faaliyete geçmiştir. Şirket, bünyesinde Sinangil markasını da barındırmaktadır. Eksun Gıda’nın 2’si Tekirdağ’da, 1’i Konya’da olmak üzere 3 fabrikası bulunmaktadır. 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Eksun Gıda, aynı zamanda glütensiz ürünler de üretmektedir.

Eksun Gıda, endüstriyel un segmentinde Sinangil Profesyonel ürün grubu altındaki Ekmeklik, Çeşitlik, Tam Buğday, Gofretlik, Bisküvilik, Kek Un, Lüks Sandviçlik, Tostluk ve Ramazan Pidesi yapımında en çok tercih edilen Pidelik Atbazar markalarıyla üretimine devam ediyor.

EKSUN GIDA HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirket, halka arz için SPK’dan 9 Mart tarihinde onay aldı. Halka arzda talep toplama işlemleri, 15-16-17 Mart tarihlerinde ve aşağıda listesi bulunan banka ve aracı kurumlar üzerinden gerçekleştirilecek.

EKSUN GIDA HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Eksun Gıda, halka arza toplam 20.042.502 TL nominal değerli payı konu edecek. Son bireysele eşit dağıtım halka arz olan Göknur Gıda’nın halka arzına, 850 binin üzerinde bireysel yatırımcı katıldı. Eksun Gıda’nın halka arzına da tahmini 850 bin bireysel yatırımcı katılırsa, kişi başı 13 lot düşecektir. Bu durumda da 13x48,90=635,7 TL halka arza katılmak için yeterli olacaktır. Bu hesap sadece tahminidir. Halka arz işlemine daha fazla ya da az bireysel yatırımcı katılabilir.

EKSUN GIDA HALKA ARZ FİYATI NE KADAR?

9 Mart tarihinde yayımlanan haftalık SPK bülteninde Eksun Gıda’nın halka arz fiyatı 48,90 TL olarak duyuruldu. Şirketin borsadaki işlem kodu ise EKSUN olacak.

EKSUN GIDA HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

1-Rüzgâr Enerjisi Santrali (RES) Yatırımı: %55-60

2-Un Silosu Yatırımı: %5-10

3-Tesis, Makine ve Cihaz Yatırımları: %5-10

4-İşletme Sermayesinin Finansmanı: %25-30

Bakmadan Geçme