Anasayfaİletişim
EMKEL'den İtalya ve İspanya'ya milyon euroluk satış!

EMKEL'den İtalya ve İspanya'ya milyon euroluk satış!

Kategori Şirket Haberleri
October 06, 2023
1 dk okuma süresi

Türkiye’nin önde gelen elektrik sektörü şirketlerinden Emek Elektrik, son derece önemli bir iş anlaşmasıyla adından söz ettiriyor. Şirket, dünya genelinde saygın bir enerji firması olan Enel Grids S.r.l. ile iki ayrı bölge için iki farklı çerçeve anlaşması imzaladığını resmi olarak duyurdu.

WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri ilk siz öğrenin! Kanala Katılmak İçin BURAYA Tıklayabilirsiniz.

İlk anlaşma, İtalya’da gerçekleşti ve bu anlaşma kapsamında Emek Elektrik, 390 adet Yüksek Gerilim Ölçü Transformatörü’nü üretecek ve teslim edecek. Bu büyük çaplı işbirliğinin toplam değeri ise 1.484.268 Euro olarak açıklandı.

İkinci anlaşma ise İspanya ile yapıldı ve yine Emek Elektrik’in ürettiği 220 adet Yüksek Gerilim Ölçü Transformatörü’nün üretimini ve teslimatını içermektedir. Bu anlaşmanın değeri ise 848.072 Euro olarak belirlendi.

Her iki anlaşma toplamda yaklaşık olarak 68 milyon Türk Lirası değerindedir. Bu anlaşmaların finansal sonuçlara etkisinin önümüzdeki iki yıl içinde görülmesi bekleniyor. Emek Elektrik, uluslararası arenada önemli bir büyüme adımı atarak sektördeki gücünü bir kez daha gösteriyor.


Tags

emkelemekelektrikborsahisse

Share


Benzer Haberler

Bölünmeye giden üç şirketin hisselerinde sert düşüş!
Şirket Haberleri
Bölünmeye giden üç şirketin hisselerinde sert düşüş!
November 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media