Anasayfaİletişim

Europen (EUREN), Samsung ile anlaştı! Hisseler yükselişe geçti!

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
April 05, 2023
1 min read
Europen (EUREN), Samsung ile anlaştı! Hisseler yükselişe geçti!

Borsa İstanbul 100 Endeksi şirketlerinden Europen Endüstri’den gelen KAP bildirimi hisseyi hareketlendirdi. Şirketin uzun zamandır düşüş trendinde olan payları, gelen yeni iş anlaşması ile birlikte tavana fiyata yaklaştı.

Geçtiğimiz sene halka arz olan şirketlerden Europen Endüstri, daha sonra bedelsiz sermaye artırımı ile yatırımcılarını memnun etmişti. Ancak gelinen noktada şirket hisseleri %50 dolaylarında değer kaybı ile adından söz ettiriyordu.

5 Nisan tarihinde EUREN’den bir KAP bildirimi geldi. Şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada, yeni iş anlaşmasını duyurdu. Şirketin KAP açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi:

“Dünyanın en büyük beyaz eşya üreticilerinden Samsung Electronics ile 2022 Haziran ayından bu yana devam eden denetim süreçlerinden başarıyla geçerek tedarikçi anlaşması imzalanmıştır. Tedarik anlaşması buzdolabı camlarını kapsamakta olup, Samsung’un beyaz eşya üretimlerini gerçekleştirdiği Polonya’daki fabrikasına ürünler ihraç edilecektir. Numuneler nisan ayı içerisinde gönderilmeye başlanmış olup seri üretime mayıs ayı içerisinde başlanması planlanmaktadır, Sipariş anlaşması ayrıca açıklanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Gelen bu açıklamanın ardından EUREN hissesi yükselişe geçerek tavan fiyata yaklaştı.


Tags

eurensamsung

Share


Önceki
Tarkim (TARKM) halka arz taslak izahname güncellendi! Tüm detaylar!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Borsayı hareketlendirecek son dakika gelişmesi!
May 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media