Anasayfaİletişim

Europower dev ihalede birinci oldu! Hisseler yükselişte!

By Halka Arz Hisseler
Published in Şirket Haberleri
July 12, 2023
1 min read
Europower dev ihalede birinci oldu! Hisseler yükselişte!

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden Europower Enerji, TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen dev ihalede birinci oldu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)‘ndan açıklamada bulunan Europower’ın bu açıklamasından sonra ise hisseler yükselişte geçti.

Geçtiğimiz aylarda halka arz edilen Girişim Elektrik’in iştiraklerinden Europower Enerji, borsadaki yükselişinin yanı sıra yaptığı iş anlaşmaları ile de dikkat çekiyor. Şirket, iş anlaşmalarının dışında bir de katıldığı ihalelerdeki başarısı ile adından söz ettiririyor.

Son zamanlarda yatırımcılarının cebini dolduran Europower, 12 Temmuz tarihinde yaptığı KAP bildiriminde, TEİAŞ tarafından yapılan ihalede 1. olduğunu duyurdu. EUPWR‘dan yapılan açıklama şu şekilde:

“Şirketimiz, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından 12/07/2023 tarihinde gerçekleştirilen, 2023/602721 ihale kayıt numaralı ‘‘İTM-450 Referanslı 154kV Nallıhan TM Yapım İşi” konulu ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olmuştur. İhale baz bedeli 138.818.470, -TL’dir. (Yüzotuzsekizmilyonsekizyüzonsekizbindörtyüzyetmiş, Türk Lirası)

İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.”

HİSSELER YÜKSELİŞE GEÇTİ

Europower’ın KAP’tan yaptığı bu açıklamanın sonrasında hisseler de yükselişe geçti. EUPWR hisseleri, 123 TL fiaylardan işlem görüyor.

EUPWR GRAFİK 12 TEMMUZ 2023
EUPWR GRAFİK 12 TEMMUZ 2023


Tags

europowereupwrhisseborsa

Share


Önceki
4 dev şirketin hissesi öneri listesinde!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Mia Teknoloji'den dikkat çeken açıklama!
September 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media