Göknur Gıda halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, GOKNR kaç lot verir?

Göknur Gıda halka arz talep toplama tarihleri ve saatleri ne zaman, eşit dağıtım mı oransal mı, GOKNR kaç lot verir? Göknur Gıda T1 ve T2 bakiye ile alınır mı, hangi fon ve blokajlar geçerli, tahsisat oranları nedir, hangi bankalar, katılım endeksine uygun mu?

Göknur Gıda halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, GOKNR kaç lot verir?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

SPK, 2 Şubat’ta Göknur Gıda’nın halka arzına onay verdi. Kurul’dan halka arz onayı alan şirket, yatırımcılar tarafından yoğun olarak araştırılan şirketlerin de başında geliyor. Biz de sizler için Göknur Gıda’nın halka arzında öne çıkan ayrıntıları derledik. İşte şirketin halka arzına dair tüm ayrıntılar haberimizde!

ŞİRKET HAKKINDA

Göknur Gıda, 1993 yılında kurulan Ankara merkezli bir firmadır.

Şirket, 4 farklı şehirde kurulu tesislerinde ülkemizde yetişen sağlıklı ve lezzetli meyve ve sebzelerden meyve suları, konsantreler ve püreler dahil çok çeşitli ürünler üreterek Anadolu’nun meyve ve sebzelerini, katma değerli ürünler haline getiriyor.

Göknur, üretiminin %85’ini dünyanın en gelişmiş ve rekabetçi pazarlarına ihraç ediyor.

Uzun tecrübesi, yüksek teknolojisi ve kalitesi sayesinde uluslararası gıda devlerinin tedarikçisi haline gelen şirket, birçok meyvenin yetişmesi için uygun bir iklim sunan bereketli Anadolu topraklarının meyvesini yüksek katma değerli hale getirip 7 kıtada milyonarlarca tüketiciyle buluşturuyor.

GÖKNU GIDA HALKA ARZ DETAYLARI

Göknur Gıda, halka arzda toplam 79.250.000 lotu satışa sunacak. Şirketin belirlediği halka arz fiyatı ise 11 TL olarak duyuruldu. Göknur Gıda, dağıtım şeklini ise bireysel yatırımcılara eşit dağıtım olarak uygulayacak. Diğer yatırımcılar ise oransal dağıtım yöntemine tabii tutulacak.

GÖKNUR GIDA HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirket, 2 Şubat tarihinde halka arz için onay aldı. 8-9-10 Şubat tarihlerinde ise aşağıda yer alan banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplama işlemlerini gerçekleştirecek.

GÖKNUR GIDA HALKA ARZINDA TAHSİSAT ORANLARI NEDİR?

Şirket halka arza konu edilen nominal değerli payların büyük çoğunluğunu bireysel yatırımcılara ayırdı. Bu durumda tahsisat oranları ise şu şekilde açıklandı:

Halka arz edilen payların;

57.060.000 lotu (%72) yurtiçi bireysel yatırımcılara,

11.887.500 lotu (%15) yurtiçi kurumsal yatırımcılara,

7.925.000 lotu (%10) yurtdışı kurumsal yatırımcılara,

2.377.500 lotu (%3) şirket çalışanlarına tahsis edildi.

GÖKNUR GIDA HALKA ARZINDA T1 VE T2 BAKİYE GEÇERLİ Mİ?

Hayır! Göknur Gıda halka arzına T1 ve T2 bakiye ile talep göndermek mümkün olmayacak.

GÖKNUR GIDA HİSSE KODU NEDİR?

Şirketin halka arzında ve Borsa İstanbul’da işlem göreceği kod, GOKNR olacak.

GÖKNUR GIDA HALKA ARZ TAAHHÜTLERİ NEDİR?

Şirket ve ortaklar, halka arzın ardından 1 yıl boyunca dolaşımdaki pay miktarını artırmaya yol açacak satış gerçekleştirmeyecektir.

Halka arzda, en fazla 30 gün fiyat istikrarı planlanmaktadır.

Bakmadan Geçme