Anasayfaİletişim
Gözler SPK'da! 100 lot 1100'e yükselecek!

Gözler SPK'da! 100 lot 1100'e yükselecek!

YazarHalka Arz Takvimi
November 05, 2023
1 dk okuma süresi

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan bedelsiz sermaye artırımı için onay bekleyen şirket, yatırımcılarına %1000 bedelsiz pay verecek. Yatırımcıların 100 lotu ise 1100’e yükselecek. İşte detaylar!

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Borsa İstanbul‘da işlem gören şirketlerden bedelsiz sermaye artırımı kararları geliyor. Birçok şirket de bu konuda SPK’dan onay bekliyor. Onay bekleyen şirketlerden biri olan CASA‘nın yatırımcıları da SPK’dan onay alınması halinde bedelsiz sermaye artırımından yararlanacak.

22 Eylül 2023 tarihinde bedelsiz sermaye artırımı kararı alan şirket, bu kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılarla paylaşmıştı. Kayıtlı sermaye tavanı 0 (sıfır) görünen CASA Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri San. Tic. A.Ş., 4.900.000 TL olan mevcut sermayesini, %1000 oranında artırarak 53.900.000 TL‘ye yükseltmeyi hedefliyor. Şirketin bu kararı Sermaye Piyasası Kurulu‘na sunuldu ve kuruldan onay bekleniyor.

YATIRIMCILARIN LOT SAYISI %1000 ARTARACAK!

CASA yatırımcılarının portföylerinde bulunan lot sayıları, bedelsiz sermaye artırımına onay alınması halinde artacak. Örneğin; portföyünde 100 CASA hissesi bulunan bir yatırımcının lot sayısı 1100‘ye yükselecek. Bedelsiz sermaye artırımı gelişmelerini, WhatsApp kanalımız ya da mobil uygulamalarımızdan takip edebilirsiniz.

HİSSE FİYATI DA BÖLÜNECEK!

CASA‘nın SPK’dan bedelsiz sermaye artırımı için onay alması durumunda, hisse fiyatında da bir bölünmeye gidilecek. Kaç TL’den bölüneceği ise, onay aşaması ardından belirlenecek olan bölünme tarihinden 1 gün önceki fiyat baz alınarak gerçekleştirilecek.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

casabedelsizborsahissehalkaarzhissesenedi

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Enerji devinden 1.172.600.000 TL'lik sözleşme!
Şirket Haberleri
Enerji devinden 1.172.600.000 TL'lik sözleşme!
November 28, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media