Anasayfaİletişim

Graın Türk Tarım halka arz taslak izahname inceleme

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
December 07, 2022
1 min read
Graın Türk Tarım halka arz taslak izahname inceleme

Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunu ileten şirketlerden biri de Graın Türk Tarım A.Ş. oldu. Şirketin taslak izahnamesinde yer alan finansal bilgilere, halka arz detaylarına ve şirket hakkında bilgilere haberimizde yer verdik. İşte halka arza hazırlanan Graın Türk Tarım A.Ş. hakkında genel bilgiler.

Tarımsal emtia sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Graın Türk Tarım A.Ş., halka arz hazırlıklarını sürdürüyor. Şirket, bu bağlamda geçtiğimiz aylarda halka arz dokümanlarını Sermaye Piyasası Kurulu’na iletmişti. Graın Türk halka arzında kaç lot satacak, halka arz fiyatı ne kadar olacak, hisse kodu nedir? gibi soruların yanıtları da internet üzerinde sıkça araştırılıyor. Gelin şirket hakkında detayları birlikte inceleyelim

GRAIN TÜRK TARIM A.Ş. NE İŞ YAPAR?

Graın Türk Tarım A.Ş. 2014 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Şirket, ulusal ve uluslararası platformda tarımsal emtia ticareti alanında faaliyet göstermektedir. 2021 yılında Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Platinyum Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Graın Tarım ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’yi bünyesine katmış ve böylece İstanbul Levent’ te bulunan ofis, Hatay Kırıkhan, Aydın Germencik’te bulunan fabrikalar, tesisler ve deneyimli kadrosu ile sektörde rekabet gücünü arttırmıştır.

GRAIN TÜRK TARIM HALKA ARZ DETAYLARI

Şirket, taslak izahnamede yer alan bilgilere göre halka arza toplam 25.000.000 TL nominal değerli payı konu edecek. Halka arza İnfo Yatırım’ın liderlik edeceği Graın Türk Tarım’ın dağıtım şekli ise eşit dağıtım olarak görünüyor. Hisse başı fiyatın henüz netleşmediği halka arzda işlem kodunun ise GRTRK olması bekleniyor. 2 iş günü boyunca talep toplayacak olan şirketin halka arzında tüm banka ve aracı kurumların yetkili olması bekleniyor.

Aşağıda yer alan videoda, Graın Türk Tarım‘ın taslak izahnamesinde yer alan finansal tablonun detaylarını sizler için inceledik.

GRAIN TÜRK TARIM HALKA ARZ GEREKÇELERİ

  • Şirket’in özkaynaklarının güçlendirilmesi,
  • Şirket’in işletme sermayesinin güçlendirilmesi,
  • Şirket’in büyüme hedeflerinin devamlılığının sağlanması,
  • Şirket’in bilinirliğinin yurt içi ve yurt dışında artırılması,
  • Şirket’in rekabet gücünün artırılması,
  • Şirket faaliyetlerinin uluslararası pazarlara yayılması,
  • Potansiyel müşteriler nezdinde mevcut güvenilirliğin ve saygınlığın artırılması,
  • Sürdürülebilir kurumsal yapının oluşturulması ve raporlama standartlarının geliştirilmesi,
  • Şeffaflık ve hesap verilebilirlik düzeyinin yükseltilmesi,
  • Şirket paylarının likit hale getirilmesi neticesinde kredi verenler nezdinde gerekmesi durumunda daha düşük maliyetle borçlanma imkanına kavuşulması olarak sayılabilir.

UYGULAMAMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYIN

Graın Türk Tarım ile birlikte, halka arz olacak şirketlerin ve sermaye arttırımına gidecek şirketlerin tüm detaylarına uygulamamızda yer veriyoruz. Bu detayları kaçırmamak için Google Play’de yer alan HALKA ARZ uygulamamızı BURADAN indirebilirsiniz.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Tags

halkaarzgraıntürktarım

Share


Önceki
Bülbüloğlu Vinç halka arz hazırlıklarına devam ediyor
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Yeni halka arzda, %50’lik rekor iskonto ayrıntısı!
June 02, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media