Anasayfaİletişim
Graintürk Tarım (GRTRK) borsada ne zaman işleme başlar?

Graintürk Tarım (GRTRK) borsada ne zaman işleme başlar?

Kategori Halka Arz Haberler
April 23, 2023
1 dk okuma süresi

Bayram öncesi halka arzda talep toplama işlemlerini tamamlayan Graintürk Tarım’ın borsada işlem göreceği tarih merak ediliyor. Graintürk Tarım halka arz borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak, kaç lot verdi, halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak?

GrainTürk Tarım’ın halka arzı, 13 Nisan tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmıştı. Şirket, SPK onayının ardından 18-19 Nisan tarihlerinde banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplayarak halka arzı tamamladı.

GrainTürk Tarım’ın halka arzında fiyat 17,6 TL iken halka arz büyüklüğü ise 440 milyon TL oldu. Tamamen eşit dağıtım olan halka arzda, yatırımcılar tarafından talep edilen lotlar, portföylere yansıtıldı. Şirketin halka arzına katılan yatırımcılara en fazla 22 lot dağıtıldı.

Talep toplama işlemlerinin ardından ise Graintürk Tarım’ın halka arz sonuçları ve borsada işleme başlayacağı tarih merak konusu oldu.

GRAİNTÜRK TARIM HALKA ARZ SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Şirketin halka arzına dair nihai sonuçlar henüz açıklanmadı. Sonuçların, 24 Nisan Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

Bu bilgi, uygulamalarımız üzerinden anlık bildirimle paylaşılacaktır. Detayları kaçırmamak için sayfanın en altında linkleri bulunan mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın.

GRAİNTÜRK TARIM NE ZAMAN İŞLEME BAŞLAYACAK?

Şirketin halka arz sonuçları ile birlikte halka arz edilen GRTRK paylarının 26 Nisan Çarşamba günü Borsa İstanbul’da işlememe başlaması bekleniyor.


Tags

GRTRKgraintürkborsahissehalkaarz

Share


Benzer Haberler

Çates Elektrik halka arzında gözden kaçan detay!
Halka Arz Haberler
Çates Elektrik halka arzında gözden kaçan detay!
November 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media