Anasayfaİletişim
Gübretaş'tan yatırımcılarını sevindiren haber!

Gübretaş'tan yatırımcılarını sevindiren haber!

Kategori Sermaye Artırımları
May 05, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul’un en gözde şirketlerinden biri olan Gübre Fabrikaları T.A.Ş., bedelsiz sermaye artırımına gidileceğini duyurdu. Şirket, söz konusu gelişme hakkında Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaptı. GUBRF bedelsiz ne zaman, hangi tarihte bölünecek?

Borsa İstanbul’da yatırımcılarını ne çok mutlu eden şirketlerden biri olan Gübre Fabrikaları T.A.Ş, 5 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararı, kamuoyu ile paylaştı.

Şirket, yapılan açıklamada bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığını duyurdu. Gübre Fabrikaları’nın aldığı kararda, bedelsiz sermaye artırımı oranının ise %300 olduğu vurgulandı.

GUBRF kodu işlem gören şirketin mevcut sermayesi 334.000.000 TL olarak göze çarpıyor. Şirket, söz konusu bedelsiz sermaye artırımı ile 1.000.000.000 kayıtlı sermaye tavanının da üzerine çıkarak sermayesini 1.336.000.000 TL’ye yükseltecek. SPK’dan onay gelmesi durumunda yatırımcılara da %300 oranında bedelsiz pay dağıtılacak.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

GUBRF NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Gübre Fabrikaları T.A.Ş. bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusunu ilettikten sonra Kurul’dan onay bekleyecek. GUBRF’nin bedelsiz pay alımı onayının ise 2023 yılı ilk yarısında gerçekleşmesi bekleniyor.

Gübretaş Bedelsiz
Gübretaş Bedelsiz

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Tags

gubrfgübretaşhissebedelsizborsahalkaarz

Share


Benzer Haberler

Emek Elektrik bedelli sermaye artırımı! EMKEL ne zaman bölünecek?
Sermaye Artırımları
Emek Elektrik bedelli sermaye artırımı! EMKEL ne zaman bölünecek?
December 08, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media