Anasayfaİletişim
Halka arz rekortmeni ASTOR, bilançosunu açıkladı!

Halka arz rekortmeni ASTOR, bilançosunu açıkladı!

YazarHalka Arz Takvimi
October 30, 2023
1 dk okuma süresi

Halka arzın ardından sert yükselişi ile dikkat çeken şirket, 2023 yılının 9 aylık bilançosunu açıkladı. Şirketin bilançosunda 3.043.206.717 TL net dönem kârı duyuruldu. İşte detaylar!

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden Astor Enerji, 2023 yılının 9 aylık bilançosunu açıkladı. Şirketin açıkladığı bilanço sonrası, yatırımcılarda heyecan oluştu.

Finansal tabloda neredeyse tüm kalemlerimler iyileşme görülen ASTOR, 3 milyar TL’nin üzerine net kârın yanı sıra, 7,6 milyar TL’nin üzerinde de özkaynak duyurdu.

8,88 MİLYAR TL’LİK SATIŞ YAPTI

Astor, 2023 yılının 9 aylık döneminde toplam 8,88 milyar TL’nin üzerinde satış gerçekleştirdi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde ise 4,62 milyar TL’lik satış açıklamıştı. Şirketin satışlarında, geçen yılın aynı dönemine göre %92 artış kaydedildiği görüldü.

NET KÂR %177 ARTTI

Astor Enerji’nin net kârı ise 2023 yılının 9 aylık bilançosunda 3,04 milyar TL şeklinde duyuruldu. Geçen yılın aynı döneminde 1,10 milyar TL’lik net kâr açıklayan şirket, bu kalemi de %177 oranında artırmayı başardı.

ÖZKAYNAKLAR %24 ARTTI

Şirketin açıkladığı bilançoda 2023 yılının 6 aylık dönemine göre özkaynakların da artmış olduğu görüldü. 6 aylık finansal tabloda 6,17 milyar TL’lik özkaynak duyuran ASTOR, bu dönemde ise özkaynaklarını 7,64 milyar TL şeklinde açıkladı. ASTOR’un özkaynaklarındaki artış, %24 şeklinde gerçekleşti.


WhatsApp kanalımıza katılın gelişmeleri kaçırmayın. Kanala Katılmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirimlerle halka arzları takip edebilirsiniz.

iOS Uygulama Linki

Android Uygulama Linki

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Tags

astorhissehalkaarzborsahissesenedi

Share


Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Halka Arz Takvimi

Sosyal Medya

ios uygulamaandroid uygulamayoutubeinstagramtwitterfacebook

Benzer Haberler

Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
Şirket Haberleri
Erciyas Çelik Boru'dan Elon Musk açıklaması!
December 06, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media