Anasayfaİletişim
Hissesi tavan olan şirketten dev iş anlaşması!

Hissesi tavan olan şirketten dev iş anlaşması!

Kategori Şirket Haberleri
July 31, 2023
1 dk okuma süresi

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören şirketlerden Birleşim Mühendislik’in hisselerinde tavan devam ediyor. 31 Temmuz tarihinde de tavan fiyattan işlem gören şirketten bir de yüksek bedelle iş anlaşması açıklaması geldi. Şirket söz konusu iş anlaşmasına dair detayları Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu. İşte detaylar!

Birleşim Mühendislik’in hisselerindeki yükseliş devam ediyor. Borsa İstanbul’da BRLSM kodu ile işlem gören hisseler, mayıs ayının başından bu yana %150‘nin üzerinde yükseliş gösterdi. Şirket hisseleri, 31 Temmuz tarihli seansın ilk saatlerinde de tavan fiyat olan 16,96 TL‘ye yükseldi. Gelen tavan fiyatın ardından Birleşim Mühendislik bir de iş anlaşması duyurdu.

KAP üzerinden açıklamada bulunan şirket, “Şirketimizin bağlı ortaklığı Solar Santral Enerji A.Ş ile Japonya Merkezli Aisin Otomotiv Parçaları San.ve Tic.A.Ş arasında, anahtar teslimli Güneş Enerjisi Santrali kurulumu için K.D.V. hariç toplam 9.100.000 ABD Doları bedelle ön anlaşma yapılmıştır.Proje bedelinin TL karşılığı güncel kur ile 245.063.000.TL olup sözleşme imzalandığında detayları kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

bi rle i m m hendi sli k grafi k


Tags

BRLSMhisseborsahalkaarz

Share


Benzer Haberler

Yeni halka arz şirketten 44.850.000 TL'lik yatırım!
Şirket Haberleri
Yeni halka arz şirketten 44.850.000 TL'lik yatırım!
December 01, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media