Anasayfaİletişim

İzdemir Enerji (IZENR) halka arz ne zaman, kaç lot verir?

By Halka Arz Hisseler
May 06, 2023
2 min read
İzdemir Enerji (IZENR) halka arz ne zaman, kaç lot verir?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)‘na halka arz başvurusunda bulunan şirketlerden İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.‘nin taslak izahnamesi yayınlandı. İzdemir Enerji halka arz talep toplama tarihleri ve saatleri ne zaman, eşit dağıtım mı oransal mı? IZENR halka arz hangi bankalar, T1 ve T2 ile alınır mı, katılım endeksine uygun mu, halka arz sonuçları açıklandı mı, borsada ne zaman işlem görecek?

İzdemir Enerji’nin halka arz başvurusuna dair taslak izahnamenin yayınlanması ile birlikte, şirketin taslak izahnamesinde yer alan detayları sizler için derledik.

SPK Onay Tarihi: Onay Bekliyor

Talep Toplama Tarihleri: Netleşmedi

Toplam Pay Adedi: 138.120.000

Hisse Fiyatı: Netleşmedi

Halka Arz İskontosu: %…

Halka Açıklık Oranı: %24,02

Halka Arz Büyüklüğü: Netleşmedi

Dağıtım Yöntemi: Bireysel Yatırımcılara Eşit Dağıtım

Hisse Kodu: Netleşmedi

İşlem Tarihi: -

T1-T2 bakiye kullanılamaz

Şirketin finansal tablosu, YouTube kanalımızda yayınlanacaktır. Kanalımıza BURADAN abone olabilirsiniz.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

İZDEMİR ENERJİ NE İŞ YAPAR?

İZDEMİR Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin büyük ortağı İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. (İDÇ) uzun hadde mamulleri üretmek amacı ile 1975 yılında kurulmuştur.

Modern haddehane tesisleri 1983’te, çelikhanesi ise 1987 yılında işletmeye alınmıştır. Aliağa ağır sanayi bölgesinde 500 bin metrekare’nin üzerinde bir alanda üretimini sürdürmektedir.

İDÇ teknoloji, kalitesi ve üretimini daha da ileriye taşımak için, 2006 ve 2007 yılındaki yeni yatırımları sonucunda çelikhane üretim kapasitesini 1.500.000 ton/yıl, haddehane üretim kapasitesini de 900.000 ton/yıl’a çıkartmıştır.

Türkiye’de ark ocakları ile üretim yapan firmalar arasında önde gelen kuruluşlardan biri olan İDÇ, şirket kültürü, çağdaş yönetim prensipleri, nitelikli personeli, kalitesi, güçlü finans yapısı ve ulaştığı yıllık cirosuyla Ege’nin ve Türkiye’nin devleri arasında yerini almıştır.

Grubun ana şirketleri:

AKDEMİR Çelik Sanayi ve Ticaret A. Ş. İDÇ Liman İşletmeleri A. Ş. İZDEMİR Enerji Elektrik Üretim A. Ş. olup temel faaliyet alanları demir-çelik, liman ve elektrik sektörleridir.

Bu noktada İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. sürdürülebilir proje hedefleri çerçevesinde, yatırımların kesintisiz, kaliteli, güvenilir ve ekonomik enerji ihtiyacını karşılamak üzere İZDEMİR Enerji Elektrik Üretim A.Ş. uhdesinde İZDEMİR Enerji Santrali’ni hayata geçirmeyi hedeflemiştir.

TAHSİSAT ORANLARI

Netleşmedi

HALKA ARZ GELİRİ NEREDE KULLANILACAK?

Güneş Enerji Santrali Kurulması: %65-70

İşletme Sermayesi Finansmanı: %30-35

ÖNEMLİ DETAYLAR!

Halka arzda fiyat istikrarı planlanmaktadır. (Süre belirsiz.)

Şirket; halka arzın ardından, 1 yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarını artırmayacağını taahhüt ediyor.

Ortaklar; 1 yıl boyunca paylarını satmayacağını taahhüt ediyor.

BANKA VE ARACI KURUMLAR

Netleşmedi

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Tags

izdemirhalkaarzizenrizdemirenerjiborsahisse

Share


Önceki
Şeker Yatırım (SKYMD) halka arz ne zaman, kaç lot verir?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Ebebek halka arz ne zaman, kaç lot verir, borsada ne zaman işlem görecek?
June 01, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media