Anasayfaİletişim

Kayseri Şeker (KAYSE) borsa işlem tarihi belli oldu

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
May 16, 2023
1 min read
Kayseri Şeker (KAYSE) borsa işlem tarihi belli oldu

Kayseri Şeker Fabrikası’nın halka arzı tamamlandı. Şirket, gün içerisinde açıkladığı halka arz sonuçlarının ardından işlem tarihini de duyurdu. KAYSE borsada ne zaman işlem görecek?

Sermaye Piyasası Kurulu, 6 Mayıs tarihinde Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin halka arzına onay vermişti. Daha sonra şirket, 10-11-12 Mayıs tarihlerinde banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplama işlemlerini gerçekleştirdi.

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., gün içerisinde halka arz sonuçlarını açıkladı. Şirketin halka arzına toplam 1 milyon 619 bin 459 yatırımcıdan talep geldi. Halka arza katılan bireysel yatırımcı sayısı ise 1 milyon 618 bin 666 oldu. Şirketin halka arz büyüklüğü ise 1 milyar 724 milyon 620 bin lira olarak açıklandı.

Kayseri Şeker, halka arz sonuçlarının ardından halka arz edilen payların Borsa İstanbul’da işleme başlama tarihini de duyurdu. Yapılan açıklamaya göre KAYSE payları, 18 Mayıs’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

ŞİRKETTEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.‘nin (Şirket) 106.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 706.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 18/05/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 16,27 TL/pay baz fiyat, “KAYSE.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”


Tags

kaysekayserişekerhalkaarzborsahisse

Share


Önceki
Meka Beton halka arz ne zaman, kaç lot verir?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Kayseri Şeker'e sosyal medyada tepkiler büyüyor!
May 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media