Koza Polyester halka arz ne zaman! İşte tüm detaylar!

Sermaye Piyasası Kurulu'na bir halka arz başvurusu daha geldi. Koza Polyester, halka arz için taslak izahnamesini yayımladı. Koza Polyester halka arz ne zaman?

Koza Polyester halka arz ne zaman! İşte tüm detaylar!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’na bir halka arz başvurusu daha geldi. Koza Polyester, halka arz için taslak izahnameyi yayımladı. Peki, Koza Polyester halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı? Koza Polyester hangi bankalar, kaç lot verir?

Son zamanlarda üst üste gelen halka arz başvurularına bir yenisi daha eklendi. Gaziantep’te faaliyet gösteren firmalardan biri olan Koza Polyester, halka arz için SPK’ya başvurdu. Gelen bu başvurunun ardından yatırımcılar şirketin halka arz detaylarını araştırmaya başladı. İşte heyecanla beklenen halka arzın detayları haberimizde…

KOZA POLYESTER NE İŞ YAPAR?

Koza Polyester 2012 yılında Gaziantep’te Akınal ailesi tarafından kurulmuştur. Koza Polyester Türkiye ’nin kontinü polimerizasyon’dan polyester elyaf üreten ikinci şirketi konumundadır ve elyaf üretiminde Avrupa’nın en büyük kapasitelerinden birine sahiptir. Koza Polyester 2013 yılı sonunda üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Koza Polyester; elyaf, polimer ve çeşitli kimyasallar üretmektedir.

KOZA POLYESTER HALKA ARZ DETAYLARI

Şirketin halka arza ilişkin taslak izahname yayımlandı. Koza Polyester’in halka arzına Garanti Yatırım liderlik edecek. Yayımlanan taslak izahnameye göre, halka arza toplam 44.390.000 TL nominal değerli pay konu edilecek. Oransal dağıtım yönteminin kullanacağı halka arzda fiyat ise henüz netleşmedi.

Şirketin bu bilgiler dahilinde halka arz olması neticesinde halka açıklık oranı ise %20,54 olacak.

KOZA POLYESTER HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arz başvurusunun ardından gözler Sermaye Piyasası Kurulu’na çevrildi. Koza Polyester’in 2023 yılının ilk çeyreğinde halka arz olması bekleniyor.

HALKA ARZLARI KAÇIRMA!

Koza Polyester ve diğer tüm halka arzlara ilişkin gelişmeleri Android mobil uygulamamız üzerinden takip edebilirsin.

Uygulamamızda ayrıca, videolu finansal bilgiler de yer almaktadır.

Uygulamayı BURAYA tıklayarak indirebilirsin.

Bakmadan Geçme