Koza Polyester halka arz sonuçları! Borsada ne zaman işleme başlar?

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 30 Mart tarihinde halka arzına onay verdiği şirketlerden Koza Polyester'in talep toplama işlemleri tamamlandı. Peki KOPOL halka arz sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Koza Polyester halka arz kaç lot verdi, borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Koza Polyester halka arz sonuçları! Borsada ne zaman işleme başlar?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

SPK, 30 Mart’ta 2 şirketin halka arzına onay vermişti. Bu şirketler ise Koza Polyester ve CVK Madencilik olmuştu. Her iki şirketin talep toplama işlemleri de 7 Nisan 2023 Cuma günü tamamlandı.

Koza Polyester halka arzında 44.390.000 lot hisse başı 24,50 TL’den satışa sunulurken, CVK Madencilik’in halka arzında ise 8.400.000 lot hisse başı 105 TL’den satışa sunuldu. Şirketlerin halka arzında talep toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından yatırımcılar, halka arz sonuçlarını ve borsada işlem tarihini araştırıyor.

KOZA POLYESTER HALKA ARZ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Şirketin halka arzında nihai sonuçların 10 Nisan 2023 Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında web sitemizde ve mobil uygulamalarımızda yayınlanacaktır.

KOPOL KAÇ LOT VERİR?

Şirketin halka arzında 44.390.000 lot satışa sunuldu. Eğer son halka arzlar gibi bu halka arza da 1 milyon 200 bin dolaylarında bireysel yatırımcı katılırsa, her bir yatırımcı tahmini 36-37 lot alacaktır.

KOZA POLYESTER NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Şirketin halka arz sonuçlarının ardından borsada işlem göreceği tarih de netlik kazanacak. Bu tarihin de 12, 13 ya da 14 Nisan olması bekleniyor. Bu tarih netleştiğinde de web sitemiz ve uygulamalarımızdan duyurulacaktır.

Bakmadan Geçme