Anasayfaİletişim

Mackolik halka arz sonuçları açıklandı! MACKO kaç lot verdi, ne zaman işlem görecek?

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
January 23, 2023
1 min read
Mackolik halka arz sonuçları açıklandı! MACKO kaç lot verdi, ne zaman işlem görecek?

Mackolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş.’nin talep toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından halka arz sonuçları da açıklandı. Şirketin halka arz büyüklüğü 323 milyon TL olarak kayıtlara geçti. Mackolik kaç lot verdi, MACKO borsada ne zaman işleme başlayacak?

Mackolik, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz için onay almış ve şirket 19-20 Ocak tarihlerinde talep toplamıştı. Mackolik’in halka arz fiyatı 38 lira, dağıtım şekli ise bireysel yatırımcılara eşit dağıtım şeklinde duyurulmuştu.

Şirketin halka arz sonuçları da açıklandı. Mackolik’in halka arz sonuçlarına ilişkin yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Mackolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş. (“Mackolik” veya “Şirket”) paylarının halka arzında 19 – 20 Ocak 2023 tarihleri arasında talep toplanmıştır. Mackolik’in mevcut ortaklarından İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. Pre-IPO Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın sahip olduğu 8.500.000 TL nominal değerli 8.500.000 adet pay halka arz edilmiştir.

Mackolik paylarının mevcut halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 38,00 TL olarak açıklanmış olup belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 323.000.000 TL olarak gerçekleşmiştir.

Şirket Çalışanlarına tahsisat tutarının yaklaşık 1,3 katı, Bireysel Yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 14,5 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 60,2 katı, Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsisat tutarının 8,6 katı olmak üzere toplamda 31,5 kat filtrelenmemiş talep gelmiştir.”

63ce2c6d0ae35

Mackolik’in halka arzına katılan bireysel yatırımcılara en fazla 5 lot dağıtıldı.

MACKO NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Mackolik’in borsada işlem göreceği tarihin bugün açıklanması bekleniyor. Bu tarih açıklandığında içeriğimiz güncellenecektir.

HATIRLATMA: Halka arz olan şirketlere dair tüm gelişmeleri anlık bildirimlerle öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, Halka Arz uygulamamızı cihazınıza yüklemek. Halka Arz uygulamasını indirmek için BURAYA tıklayın.


Tags

mackomackolik

Share


Önceki
Bülbüloğlu Vinç halka arz ne zaman, BVSAN kaç lot verir?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

SPK, Mackolik ve Tapdi Oksijen'in halka arzlarını onayladı
December 29, 2022
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media