Anasayfaİletişim

Narlı Feribot halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, kaç lot verir?

By Halka Arz Hisseler
February 15, 2023
1 min read
Narlı Feribot halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, kaç lot verir?

Narlı Feribot İşletmeciliği A.Ş., halka arz için başvuruda bulundu. Şirketin halka arzına dair taslak izahnamesinde yer alan detaylar ise haberimizde. Peki, Narlı Feribot halka arz talep toplama tarihleri ne zaman, eşit dağıtım mı oransal mı? Narlı Feribot halka arz hangi bankalar, T1 ve T2 geçerli mi?

Sermaye Piyasası Kurulu’na bir şirketten daha halka arz başvurusu geldi. İstanbul merkezli olan Narlı Feribot, halka arz için harekete geçti. Şirketin halka arzında öne çıkan detaylar ise haberimizde. İşte Narlı Feribot halka arz detayları…

NARLI FERİBOT NE İŞ YAPAR?

Şirket, İstanbul merkezli deniz taşımacılığı yapan bir şirkettir.

Gebze - Eskihisar ve Yalova - Tavşanlı iskeleleri arasında 7/24 çalışma prensibiyle son teknolojiyle donatılmış 4 feribotuyla hizmet vermektedir.

Feribotlar bekleme olmaksızın haftanın 7 günü 24 saat karşılıklı sefer yapmaktadır. İskelelerde yükleme ve tahliye işlemleri de dahil olmak üzere ortalama her 15 ila 20 dakikada bir sefer yapılmaktadır.

muradiye

NARLI FERİBOT HALKA ARZ DETAYLARI

Şirket, halka arza toplam 6.250.000 lotu konu edecek. Halka arz fiyatı ve hisse kodu gibi detaylar ise henüz netleşmedi. Ayrıca, talep toplama tarihleri de halka arz için SPK’dan gelecek olan onayın ardından belli olacak. Halka arzda dağıtım yöntemi ise taslak izahnamede yer alan bilgiye göre, eşit dağıtım olacak.

NARLI FERİBOT HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

Elde edilecek fonun tamamı ile, gerek Türkiye’de ve gerekse yurt dışında potansiyeli yüksek yeni hatların araştırma, fizibilite çalışmaları ve bu hatların faaliyetlerine başlayacak şekilde yapılması kapsamında yeni hat yatırımlarında kullanılması planlanmaktadır.

Şirketten açıklama:

Batı Afrika’da yer alan Atlantik Okyanusu’ndan Gambia içlerine uzanan Banjul nehri bölgedeki Kuzey Güney yol güzergâhında araç ve yolcu geçişleri için feribot taşımacılığına bir fırsat oluşturmaktadır.

Bölgede Banjul-Barra arasında işletilecek bir feribot hattı için yapılacak yeni bir liman, iskele, marina tipi bir alışveriş merkezi ile Gambia’da kârlı bir iş yatırımı olacağı değerlendirilmektedir.

Bu yatırım ile ilgili bölgede yapılanma faaliyetlerine ana grup şirketi vasıtasıyla başlanmış olup yatırımın şirketce devam ettirilip sonuçlandırılması planlanmaktadır. Banjul nehriden feribot ile araç ve yolcu taşıma potansiyeli bulunmaktadır. Bu bölge batı Afrika’yı Kuzey-Güney yol güzergâhında bulunmaktadır.

Narlı Feribot halka arz ne zaman?

Şirketin taslak izahnamesi, web sitesinde ve KAP’ta yayınlandı. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay gelmesi halinde Narlı Feribot halka arz süreci başlayacak. Şirketin, 2023 yılı ikinci çeyreğinde halka arz olması bekleniyor.

HALKA ARZA HANGİ BANKALARDAN KATILIM SAĞLANACAK?

Şirketin halka arzına tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden katılım sağlanabilmesi bekleniyor.

HALKA ARZLARA DAİR TÜM DETAYLARI, AŞAĞIDA LİNKLERİ BULUNAN MOBİL UYGULAMALARIMIZ ÜZERİNDEN DE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.


Tags

narlıferibotnegmarhalkaarz

Share


Önceki
KOZAL ne zaman bedelsiz verecek, ne zaman bölünecek?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Ebebek halka arz ne zaman, kaç lot verir, borsada ne zaman işlem görecek?
June 01, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media