Anasayfaİletişim

O satıştan sonra hisse toparlayamadı!

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
March 31, 2023
1 min read
O satıştan sonra hisse toparlayamadı!

Akfen Yenilenebilir Enerji’de 27 Mart tarihinde yapılan satışın ardından şirket payları bir türlü toparlayamadı. AKFYE yatırımcıları konuyu sosyal medyada tartışıyor. İşte detaylar…

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arzı 2 Mart tarihinde onay almış, şirket payları talep toplama işlemlerinin ardından ise 16 Mart tarihinde Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamıştı. Oransal dağıtım yönteminin uygulandığı Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arz sonuçlarında; yurtdışı kurumsal yatırımcılara payların %42,4’ünün gitmesi, tartışmaları da beraberinde getirmişti.

Akabinde şirket payları 28 Mart tarihine kadar tavan serisini sürdürdü. Büyük umutların bağlandığı, küçük yatırımcının paylarını elinde tutmaya devam ettiği halka arzlardan biri olan AKFYE, 27 Mart tarihinde gelen satışla birlikte tavan serisini bozmuştu. 27 Mart tarihinde o günün tavan fiyatı olan 20,96 TL’den toplam 5.709.965,12 TL tutarlı pay satışı gerçekleştirilmiş ve AKFYE tavan serisi de bozulmuştu.

AKFYE payları, 27 ve 28 Mart tarihli seansı tavan kapattı. Ancak gelen bu satışı, diğer satışlar da izledi Şirket payları 29 ve 30 Mart seanslarında düşüş gösterdi.

31 Mart 2023 tarihli seansta saat 15.45 itibariyle ise düşüş sürüyor ve AKFYE payları taban fiyata yakın fiyattan işlem görüyor. Payların işlem gördüğü fiyat ise 17 TL civarında.


Tags

akfye

Share


Önceki
Yeni enerji şirketi halka arz oluyor!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Yeni halka arz 3 şirketin hissesi, halka arz fiyatına kadar düştü!
May 11, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media